מערכת החינוך: סוכם המתווה להפעלת הצהרונים, חופשה בל״ג בעומר

משרדי האוצר, החינוך והשלטון המקומי הגיעו היום (שישי) לסיכום על מתווה הפעלת כלל הצהרונים המופעלים על ידי הרשויות המקומיות ומי מטעמה לגילאי 3-8. כי בכל האשכולות 1-10 תפתחנה מסגרות של צהרונים בגנים וכן בכיתות א-ב, בהתאם למודל ההפעלה הקיים היום. לאור זאת, בימים הקרובים תחלנה לפעול המסגרות באופן הדרגתי, בהתאם להיערכות של כל רשות. כל אחת מהן תפרסם באופן מסודר עדכון אודות הרישום ומועד התחלת הפעלה.

הצהרונים יוצאים לדרך לאחר שהוחלט במשותף על ידי שלושת הצדדים כי במסגרת המתכונת החדשה יועבר שיפוי תקציבי בגין הקטנת הקבוצות, תוך מתן מענה למסגרות של צהרונים גם בגני הילדים בעשירונים 6-10.

הצהרונים יפעלו מתום יום הלימודים בהתאם להרכב הקבוצתי בו מתקיימת הלמידה במסגרת יום הלימודים, ובאותו מתווה הפעלה בהם פעלו עד כה מתום יום הלימודים בגן ובבית הספר. ההורים ישלמו רק בגין הימים בהם ישהו הילדים במסגרת.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ל"ג בעומר

לאחר שקראה לגננות הרוצות בכך להתנדב בל"ג בעומר, חזרה בה יפה בן דוד, מזכל"ית הסתדרות המורים והנחתה את הגננות שלא לפתוח את הגנים בל"ג בעומר, שחל יום רביעי הקרוב. "הבהרנו לא אחת שעובדי ההוראה לא יעבדו יותר מתשעה ימים במהלך חודש יולי" אמרה  במכתב שנשלח למשרד האוצר אחר הצהריים (שישי).

לטענת הסתדרות המורים האוצר מנסה לנצל את המחווה לכפיית תנאי עבודה שמחוץ להסכם. "החל מיום 19.4 עובדי ההוראה לימדו מרחוק על פי מתווה משרד החינוך. אולי הגיע הזמן שפקידי האוצר ימצאו פתרונות אמיתיים למשבר העמוק של המשק ולא ישקיעו את כל מרצם בניסיון לפגוע בעובדי הוראה".

מוקדם יותר השבוע, בעקבות פניות של גננות, רשויות מקומיות והורים, מסרה בן דוד שהסתדרות המורים לא תתנגד אם גננות יבחרו לפתוח את הגנים בהתנדבות אך הדבר יעשה על פי רצונן החופשי בלבד שכן מדובר ביום חופש המעוגן בהסכמי העבודה. בעקבות ההודעה מאות גננות שלחו מכתב לבן דוד הבוקר והביעו ביקורת קשה על החלטה: "אנחנו שיותר מכל זקוקות לרוח גבית, הגנה, בהירות חד משמעיות לקראת שיבה לגנים, מרגישות כעת מופקרות ללחצי ההורים".

בעוד הסתדרות המורים חזרה בה מהחלטתה היא ביקשה להזכיר שהסכמי העבודה להמשך שנת הלימודים לא ישתנו והמורים לא יעבדו מעבר ל-9 ביולי "הסתדרות המורים לא תנהל שום משא ומתן נוסף בעניין ימי ההוראה במסגרת חופשת הקיץ, אחרי ההסכם הקיבוצי שנחתם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website