מפוני ספינת הקורונה החלו את דרכם חזרה לארץ

הישראלים ששהו על הספינה ‘דיימונד פרינסס’  ירדו ממנה והובלו על ידי אוטובוס מיוחד למטוס מנהלים פרטי שיוביל אותם לבידוד בישראל. טרם העלייה למטוס התקבלו תוצאות הבדיקות של הישראלים כאשר אחד מהם התברר כחולה בנגיף, והוא יישאר לאשפוז ביפן ויצטרף לשני הנוסעים הנוספים שכבר פונו לבית חולים ביפן.

הנוסעים הישראלים מספינת הדיימונד פרינסס לאחר שירוד מהספינה בתום תקופת הבידוד (ללא קרדיט)

 

 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הנוסעים הישראלים מספינת הדיימונד פרינסס לאחר שירוד מהספינה בתום תקופת הבידוד (ללא קרדיט)

הישראלים ינחתו בנמל התעופה בן גוריון, במתחם מבודד יחסים המרוחק מטרמינל אחד ושלוש. משם הם יועברו לבית החולים שיבא בתל השומר בעזרת אוטובוס של מד"א. בבית החולים יעברו הנוסעים בדיקות ויישארו להמשך השגחה. המטוס יתודלק וימריא חזרה למזרח על צוותו.

צוות שגרירות ישראל בטוקיו מלווה באנשי משרד הבריאות ממתין לנוסעים הישראלים מספינת הדיימונד פרינסס על הרציף. (קרדיט: שגרירות ישראל ביפן)

מספר מצומצם של עובדים יטפלו במטוס וימוגנו על פי נהלי המיגון של משרד הבריאות ומד"א. אלו יעסקו בתדלוק, הורדת כבודת הנוסעים, ריקון המיכלים (שפכים שיטופלו על פי נוהל מיוחד של חומרים מסוכנים) ורענון מזון ושתייה לצוות המטוס.

ממשרד הבריאות, המרכז הרפואי הדסה ומשרד החוץ נמסר כי הפרופ׳ רן ניר-פז, מומחה במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי הדסה, יישאר ביפן וימשיך ללוות את הישראלים שנמצאו חיוביים לקורונה המאושפזים בבידוד בשני בתי החולים הצבאיים ביפן. לדבריו, מצבם של השלושה שכבר מאושפזים מוסיף להיות קל ואליהם יצטרף הנוסע הנוסף שהבדיקות לנגיף הקורונה שבוצעו בו חזרו עם תשובה חיובית.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website