מצמצמים פערים

ההסתדרות, הנהלת חברת התרופות קמהדע וועד העובדים, חתמו אתמול (שלישי) על הסכם קיבוצי חדש ל-240 עובדי המפעל בבית קמה, וכולל תוספות שכר, מענקי התמדה ושיפור בסעיפי הרווחה.

בין עיקרי ההסכם שנחתם לארבע שנים ויחול רטרואקטיבית מתחילת ינואר 2018: עובדי הניקיון והאריזה במפעל ייהנו משיפור משמעותי בשכרם ויזכו למדרג שכר חדש בהתאם לוותק. בנוסף, בכל אחת מארבע שנות ההסכם יחולק לעובדים הלא-מדורגים תקציב תוספות שכר בשיעור ממוצע של 2.7%-3%. התוספת המינימלית למרבית העובדים תעמוד על 2% בשנה.

כל עובדי מפעל קמהדע בוותק של ארבע שנים ומעלה יקבלו תוספת שכר במועד חתימת ההסכם, שתנוע בין 4% לבעלי השכר הנמוך ו-1.5% לבעלי השכר הגבוה. עובדים בעלי ותק של שנה ועד ארבע שנים יקבלו תוספת שכר בגובה 2.5%.

עובדים אשר עד כה לא היו זכאים למענקי התמדה, יקבלו החל מ-2019 מענקים אלו בשווי של 250 שקל לכל שנת ותק. עובדים שהיו זכאים למענק התמדה בשווי של 250 שקל, יקבלו מעתה 500 שקל על כל שנת ותק. לצד זאת הוסכם כי הבונוס שהעובדים קיבלו עד כה באופן רבעוני, ישולם מעתה במתכונת שנתית תוך הגדלת תקציבו.

חתימת הסכם קיבוצי בחברת קמהדע. (באדיבות דוברות ההסתדרות)

ההסכם יכלול גם סעיפים להגדלת ימי החופשה השנתית לעובדים בעלי ותק של שש שנים לפחות; הגדלת השי לחג; הגדלת תקציב הנופש ותקציב ערב החברה לעובדים; הקצבה שנתית לקופת הוועד לרווחת העובדים; הרחבת הזכאות למשרת אם; הגדלת התשלום בגין עבודה במוצ"ש; תוספת של ארבעה ימי מחלה בתשלום מלא בגין מחלת ילד; ותקופת הניסיון לעובדים קיימים תקוצר משלוש שנים וחצי לשנתיים וחצי.

"אני מברך את הצדדים על כך שהגיעו להסכם ראוי ומכבד, אשר רואה את טובת העובדים והחברה לנגד עיניו" אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן במעמד חתימת ההסכם בהשתתפות מנכ"ל קמהדע עמיר לונדון. "ההסכם ידאג לביטחונם התעסוקתי ולרווחתם של עובדי החברה, יצמצם פערים בין העובדים וידאג להמשך שיפור הפריון בחברה. אני רוצה להודות לכל מי שנטלו חלק במשא ומתן". מ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, הוסיף: "לאחר משא ומתן מורכב הצלחנו להגיע להסכמות אשר יטיבו עם כל הצדדים וידאגו לרווחתם של העובדים המסורים של קמהדע. אני מודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ולצוותו על מעורבותם האישית במשא ומתן".

מזכיר האיגוד המקצועי במרחב הנגב, עוזי שדה, מסר: "מדובר בהישג אדיר לעבודה המאורגנת ולוועד העובדים. הצלחנו להגיע להבנות אשר שיפרו את תנאי העסקתם של העובדים בחברה. אני רוצה לברך את כל מי שעזרו במשא ומתן, בראש ובראשונה את יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, וכן את אליעזר בלו, אשר פעלנו יחד. אני מקווה כי הצדדים ישכילו לבנות מערכת של שיתוף פעולה, לטובת עבודה משותפת ופורייה".

"אני שמח ביום זה לבשר לעובדי החברה על ההישג הגדול במאבקם לשיפור הזכויות שלהם: מסר יו"ר ועד עובדי קמהדע, משה הרוש. "ההצלחה האדירה שלנו היא ללא ספק בזכות יו"ר ההסתדרות מר אבי ניסנקורן. אני רוצה להודות למר עוזי שדה, מחזיק התיק, אשר בלעדיו ספק אם הוועד היה קיים, וכן למ"מ יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו. אני מברך את כולנו, שנדע למצוא את הדרך לעבוד בשיתוף פעולה. זה גם המקום להודות לעובדי החברה היקרים, אשר ללא התמיכה והגיבוי המלא שלהם, לא היינו מגיעים להישג הנפלא הזה".

במעמד חתימת ההסכם נכחו גם יו"ר איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה הרצל יאקה ומנכ"ל אגף הכלכלה בהסתדרות שי בירן, את המשא ומתן לגיבוש ההסכם, ליוו גם מאיה וסרמן ואומרי זינגר מאגף הכלכלה בהסתדרות, וכן המגשר הכלכלי יובל רכלבסקי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website