מרכז הבית היהודי אישר את הסכם האיחוד עם עוצמה לישראל ברוב מוחלט

חברי מרכז מפלגת הבית היהודי אישרו הערב (רביעי), ברוב מוחלט את הסכמי האיחוד עם האיחוד הלאומי ועם עוצמה יהודית. יו"ר המפלגה רפי פרץ על ההסכם השנוי במחלוקת עם עוצמה יהודית: "כשהבית בוער אני לא בודק בציציות של מי שעוזר לי לכבות את האש". ראש הממשלה נתניהו התקשר לפרץ, בירך אותו על התמיכה שקיבל במרכז מפלגתו וסיכם איתו על חתימת הסכם עודפים בין המפלגות.

בזה אחר זה עלו לבמה חברי הכנסת מוטי יוגב, אלי בן דהן  וניסן סלומיאנסקי ואמרו לחברי המרכז שבבוקר התנגדו לאיחוד, שהילדים שלהם אמרו שלא יצביעו, אבל הסקרים מעידים שהסיכוי שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה גדול, ולכן אין ברירה.
לדברי סלומיאנסקי, את הסקרים הראה להם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואחד מהם הראה שעוצמה מקבלת כשלושה מנדטים שללא הבית היהודי היא הייתה הולכת עם האיחוד הלאומי והבית היהודי הייתה נשארת מחוץ לכנסת. איחוד בין שלוש המפלגות, לפי נתניהו, מביא אותן ל-8-7 מנדטים.

לדברי פרץ, "אני עדיין מסרב לאיחוד עם עוצמה יהודית, אבל מוכן לקבל אותם כאורחים ומיד אחרי הבחירות ניפרד. כשהבית בוער אני לא בודק בציציות של מי שעוזר לי לכבות את האש. קודם נציל את הבית אחר כך נודה לכולם וניפרד לשלום. אין הסכם אידאלי, אבל טובת העם וטובתה של ארץ ישראל עומדת לנגד עינינו, כי זאת דרכה של הציונות הדתית".

עוד הוסיף כי "בהסכם שהושג יש הישגים חסרי תקדים שלא היו מעולם עבור הציונות הדתית. בזכות תמיכתכם בהסכם הערב נבטיח את היותה של הציונות הדתית שותפה מלאה בהנהגת המדינה, אני מבטיח לכם, נהיה המפלגה הראשונה שתצורף לממשלה, ונהיה המפלגה השנייה בגודלה בקואליציה, בעזרת השם".

לדברי פרץמתנהל משא ומתן עם אלי ישי על הצטרפות לרשימה. אך מוקדם יותר אמר לדבר ראשון ח"כ בן דהן כי יו"ר ש"ס אריה דרעי הטיל וטו על הנושא, ולכן הציעו לו את המקום התשיעי.

יפעת ארליך, המועמדת מטעם המפלגה בבחירות לכנסת, עלתה לבמה אחרי פרץ אמרה כי מסע הלחצים לאישור האיחוד כבד ביותר, אך טענה כי הסקרים שהוצגו מטעים, והבית היהודי תעבור בכל מקרה את אחוז החסימה. לכן, ביקשה ארליך להסמיך את פרץ לקבל כל החלטה, מתוך תקווה שלה שיתפכח ביממה הקרובה ויבין שאפשר לרוץ גם בלי עוצמה יהודית.

מזכ"ל המפלגה ניר אורבך, שעלה לבמה אחריה, הציג את שני ההסכמים ואמר כי הוא מזדהה עם חלק מהדברים שהשמיעה, אבל צריך להמשיך הלאה. כאמור, ההסכמים אושרו ברוב מוחלט.

 

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website