משאית הזבל עם המדליות בדרך | ביפן החליטו על אקט מחנך לקראת האולימפיאדה

הוועד האולימפי הודיע כי המדליות אשר יוענקו במהלך המשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו 2020 יהיו עשויות ממתכות ממוחזרות ממכשירי אלקטרוניקה שאינם עוד בשימוש. בוועד האולימפי היפני החליטו בצעד תקדימי לנצל את האולימפיאדה להעברת מסר סביבתי-חברתי במדינה ובעולם בנושא מחזור מתכות. "החל מנובמבר 2018 השתתפו בפרויקט 1,594 רשויות עירוניות, כ-90 אחוזים מהרשויות המקומיות ביפן".

הוועד האולימפי פנה בשנת 2017 בבקשה לאיסוף מכשירים סלולריים, מחשבים ניידים, מצלמות ומכשירי חשמל נוספים שאינם עוד בשימוש. בוועד האולימפי היפני טענו, שהפנייה התקבלה ביפן בצורה נלהבת, זכתה לדבריהם ל"רמות תמיכה עצומות מהציבור וחברות ברחבי יפן ומאתלטים לאומיים ובינלאומיים".

ערימת זבל של מוצרי אלקטרוניקה (צילום: Shutterstock)

הוועד האולימפי היפני פרסם שהוא הצליח לחלץ עד יוני 2018 את כל 2,700 ק"ג הנחושת (המשמשת לייצור ברונזה) הדרושים להכנת כל מדליות הארד שיחולקו במשחקים האולימפיים. במקביל כבר נאספו 93.7% מתוך 30.3 ק"ג הזהב שנדרש להכנת כל מדליות הזהב באולימפיאדה ו-85.4% מ-4,100 הק"ג של כסף הנדרשים להכנת מדליות הכסף.

לפי הוועד האולימפי, רוב המתכות הגיעו בעזרת התגייסותן של הרשויות המקומיות ביפן שאספו מהאזרחים את כל ציוד האלקטרוניקה הנדרש למחזור והפקת המדליות. סדר גדל של 47,488 טון של פסולת טכנולוגית נאספה על-ידי הרשויות עד אוקטובר 2018, מתוכם יותר מ-5 מיליון טלפונים ניידים שאינם בשימוש יותר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website