משפחות דיירי בתי האבות מוחות על יציאת פיקוד העורף: “חיי הורינו הפכו הפקר”

משפחות דיירי בתי האבות מוחות על יציאת פיקוד העורף מהמוסדות היום (חמישי), ומתריעות מסיכון לקשישים. פיקוד העורף סיים היום (חמישי) את פעילותו במטה ‘מגן אבות ואימהות’ במשרד הבריאות, האחראי על ההתמגנות והסיוע לבתי האבות במשבר הקורונה. המשפחות פנו לראש מטה ‘מגן אבות ואמהות’, פרופ’ נמרוד מימון, בבקשה להמשיך את הסיוע.

במהלך משבר הקורונה סייע פיקוד העורף לבתי האבות בהדרכות התמגנות, חיטוי של מוסדות בהם היו אירועי התפרצות, שינוע מזון וציוד, בקרת כניסת מבקרים, רכש מזון ותרופות ועוד. בשבועיים הקרובים ימשיך פיקוד העורף לשלוח צוותי חץ לסיוע רפואי מיידי עם התפרצות, ולאחר מכן תיפסק הפעילות.

כרגע לא ברור לבתי האבות מי יבצע את הבקרה על הכניסה אליהם, שכוללות בדיקת חום, איזה גורם יהיה אחראי לקניית התרופות והמזון, ומי יפעיל את כל מערך החיטוי וההתמגנות. בתי האבות סובלים ממחסור חמור בכוח אדם כבר מלפני התפרצות הקורונה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

אוריין יצחק, ממובילי מאבק משפחות דיירי בתי האבות, אמר על יציאת פיקוד העורף: "זו בשורה קשה עבור כל בתי האבות בישראל. רוב ההתפרצויות החדשות וכן החוזרות בבתי האבות נבעו מכשל התמגנותי. ללא הכשרה מתאימה, אנו שולחים את צוותי בתי האבות לשדה קרב עם אמצעי הגנה, בלי לדעת איך להשתמש בהם כראוי. פיקוד העורף נטש את האלונקה כשהפצוע עדיין על גבה. הציבור הישראלי חוזר לשגרה בזמן שהמגפה עדיין משתוללת בבית האבות, וזה לכשעצמו נותן את הלגיטימציה אצל משרדי הממשלה לנטוש את אחריותם והתגייסותם לסייע בפתרון המשבר הזה. משרדי האוצר והביטחון נטשו אותנו, חיי הורינו הפכו הפקר".

תגובתו של פרופ’ נמרוד מימון טרם התקבלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website