משרדי האוצר והתחבורה הגיעו להסכמות: פעילות רשות שדות התעופה תימשך

בתום ישיבה בראשות שר האוצר ישראל כ"ץ ושרת התחבורה מירי רגב, סוכם כי יוארכו בחודשיים נוספים הסדרי השכר הנוכחיים הנהוגים במגזר הציבורי לעובדי הרשות באותה מתכונת עד לחודש ספטמבר 2020. על פי הודעת השרים, ההחלטה התקבלה לנוכח המצב הייחודי שאליו נקלע ענף התעופה בעקבות משבר הקורונה. בפגישה השתתפו מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות, יו"ר ועד העובדים פנחס עידן ונציגי המשרדים.

ההסכם כולל האצה של עבודות פיתוח בתשתיות התעופה, שקל לבצען לאור מיעוט הטיסות. סעיף נוסף עוסק בתיקון חוק רשות שדות התעופה, המונע כיום מהרשות ליטול הלוואות למימון הפעילות השוטפת.

ועד העובדים השבית, לפני כתשעה ימים, הנמל התעופה לשעתיים במחאה על היעדר פתרון, ושרת התחבורה מחתה כנגד החלטת פקידים באוצר להידבר עם הוועד ללא מעורבות משרדה. 
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

לפני משבר הקורונה, רשות שדות התעופה נהנתה מתנופה ארוכה וממושכת בפעילות התעופה בישראל, מה שמילא את קופתה. היא העבירה סכומי עתק לאוצר, במתכונת של חלוקת רווחים. גם רשויות מקומיות הסובבות את נתב"ג ניסו לקבל מהרשות תשלומים בעת שקופתה הייתה מלאה, דרישה לה התנגדה הרשות.

ההסכם הנוכחי לא כולל השבת רווחי העבר בחזרה מהאוצר לרשות, אלא רק מאזכר כי העובדה שההלוואות יילקחו בחשבון בהחלטות עתידיות, לגבי תשלומי תמלוגים בעתיד עתידיים מהרשות לאוצר.

השר כ"ץ: "אמשיך לפתור את הבעיות העולות בענפי העובדה השונים בעקבות השלכות משבר הקורונה באחריות הנדרשת".

השרה רגב: "עלינו לשמור על העובדים החיוניים ועל הרציפות התפקודית של רשות שדות התעופה, גוף רווחי ששילם תמלוגים לאורך שנים לקופת האוצר. זה הזמן לסייע להם בתקופה כזו, בה הם נקלעו למשבר שלא בשליטתם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website