משרדי הבריאות והספורט סיכמו: ליגות הספורט ימשיכו גם בתקופת הסגר

הספורט הישראלי ימשיך גם בתקופת הסגר, כך סיכמו הערב (שני) שר הספורט טרופר ושר הבריאות אדלשטיין. על פי הסיכום, תהיה הקפדה על בידוד השחקנים והם יוכלו לצאת לאימונים ולמשחקים בלבד. כמו כן, יתאפשרו משחקים בינלאומיים במתווה המחמיר של המפעלים הבינלאומיים. ההסכמה תלויה באישור הממשלה במסגרת התקנות הכוללות שיובאו אליה.

ההחלטה הגיעה אחרי יום בו ראשי ענף הכדורגל וארגון השחקנים דרשו משרדי הספורט והבריאות להחריג את הענף מהסגר. קארין סנדל יו"ר ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל ומנכ"ל הארגון, מושיקו מישאלוף כתבו לשרי הספורט והבריאות: "שחקני ושחקניות הכדורגל, בדומה לעוסקים בענפי ספורט אחרים, ספגו פגיעה כלכלית קשה ביותר עקב השבתת הליגות במשך כחודשיים בגל הראשון של הקורונה".

שר התרבות וספורט חילי טרופר. (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

השר חילי טרופר: "זו החלטה חשובה ואני שמח כי הצלחנו להגיע לסיכום מול משרד הבריאות. הספורט הישראלי חייב להמשיך גם בימים אלו, גם לטובת אלפי עובדיו ובעיקר עבור המוני האוהדים שדווקא בתקופת הסגר יזכו לראות את הספורט הישראלי ממשיך לפעול."
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון: "אני מבקש להודות באופן אישי לחילי טרופר, שר התרבות והספורט, ליולי אדלשטיין, שר הבריאות ותודה מיוחדת לפרופ’ חזי לוי מנכ"ל משרד הבריאות, לפרופ’ איתמר גרוטו, על האפשרות להמשיך לשחק כדורגל בתקופה קשה זו ‏האימונים ומשחקים ימשכו תחת שמירה על המתווה הבריאותי שיוחמר בתקופת הסגר. המשך הפעילות הסדירה יאפשר את פרנסתם של 5,000 משפחות, יאפשר לליגה להתנהל בצורה ספורטיבית ויאפשר למועדונים המשתתפים במפעלים האירופאים להתכונן לאתגרים בצורה מיטבית".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website