משרד הבריאות: במקרה של עודף חיסונים יש לתעדף קבוצות סיכון, ולא להזמין את כלל הציבור

משרד הבריאות הודיע כי במידה שמצטברים עודפים במרכזי חיסון, יש לחלק אותם לפי התעדוף שקבע משרד הבריאות, ולא להזמין את כלל התושבים ביישוב כפי שנעשה בימים האחרונים. ההודעה מגיעה לאחר שהשבוע הוזמנו תושבים בערד, בצפת ובמקומות נוספים להתחסן גם אם אינם בקבוצות התעדוף לחיסון, כדי לנצל מלאי חיסונים שתוקפו עמד לפוג. להזמנת התושבים ניתנו אישורים של המשרד.

הצטברות המלאי אירעו במרכזי החיסון האחודים בצפון ובדרום, המופעלים על ידי קופות העורף ומיועדים לכלל מבוטחי קופות החולים.

לפי הודעת המשרד, בדיון דחוף שהתקיים בשני השבוע הוחלט כי "במידה ויש עודף חיסונים בתחנות אלו, שעלולים להיות לא ממוצים, יש לתת עדיפות לחיסון אוכלוסיות של חולים כרוניים וקבוצות תעדוף שיגיעו לאותם אתרים, וככל שאפשר להביא קבוצות תעדוף כגון גורמי רפואה שטרם חוסנו, ובהמשך לפי סדר גיל יורד".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

במשרד הדגישו ש"החלטה זו, נועדה לאפשר מתן חיסון מהר ככל הניתן לכל מי שבקבוצות סיכון. שכן, זו הדרך לנצח את הקורונה ולחזור לשגרה".

במשרד התייחסו גם לקביעת תורים לצוותי חינוך שעליה הודיעו חלק מבתי החולים וקופות החולים, וקבעו כי היא מנוגדת למדיניות המשרד. "נציין כי הובא לידיעתנו, שישנם אתרי חיסון וקופות שקוראים באופן יזום לקבוצות אוכלוסייה שאינן מתועדפות לבוא להתחסן, תוך תכנון תורים עבור קבוצות אלו. משרד הבריאות מבקש להבהיר, נכון לשלב זה אין שינוי בתעדוף, ולכן יש להקפיד על ההנחיות שנקבעו".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website