משרד הבריאות: רק 19 תגובות משמעותיות לחיסון השלישי מתוך 3.2 מיליון מתחסנים

רק 19 מקרים של תופעות לוואי משמעותיות נרשמו בתגובה לחיסון השלישי, מתוך כ-3.2 מיליון מתחסנים, כך לפי נתונים שפרסם היום (חמישי) משרד הבריאות. בחלק מהמקרים עדיין נבדק קשר לחיסון.

לפי הנתונים, מנת החיסון השלישית מלווה בשיעור קטן יותר של תופעות מדווחות (למשל עייפות, חולשה, כאב מקומי באזור הזריקה) לעומת המנות הקודמות.

במשרד הבריאות מציינים כי לפי הנתונים שנוספים דלקת שריר הלב בבני נוער (מיוקרדיטיס) בתגובה לחיסון היא תופעה נדירה ביותר, חולפת תוך זמן קצר, והסיכוי ללקות בה גבוהה יותר כתוצאה מהקורונה מאשר כתוצאה מהחיסון. – נכון ל-25 לספטמבר, דווחו 11 מקרים בגיל 12-15, מתוך 331,538 (שיעור אפסי) מתחסנים במנה ראשונה ו-255,444 (שיעור אפסי – 0.00043%) מתחסנים במנה השנייה.

במשרד הבריאות מציינים כי על אף האיסוף השיטתי על דיווחים, המשרד מניח שקיים תת- דיווח של תופעות קלות במיוחד, אשר לא פוגעות בשגרת החיים ולא מצריכות מעקב רפואי.

"משרד הבריאות אוסף מידע על תופעות לוואי באופן שיטתי ומצליב אותו עם המידע הנאסף במדינות אחרות בעולם ועם ניסויים קליניים הנערכים בחיסונים" אומרים במשרד. "המשרד עוקב, מנטר ואוסף באופן שיטתי מידע על תופעות הלוואי המדווחות לאחר החיסונים, ותוצאות המעקב הזה הולמות באופן חד משמעי את קביעת הגופים המדעיים והרפואיים המובילים בעולם: החיסונים הינם בטוחים ויעילים, תופעות הלוואי אם ישנן לרוב קלות וחולפות."

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

עוד על בריאות:

ועדת סל התרופות יוצאת לדרך; נשיא שערי צדק יעמוד בראשה

שרת הכלכלה תפרסם היתר לקיצור משמרות המתמחים ל-18 שעות

פגישת פיוס בין בנט לבכירי משרד הבריאות: “מייחס חשיבות רבה לגורמי המקצוע”

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website