משרד החינוך דורש צווי מניעה נגד ארגון המורים: דיון ב-19:30 בבית הדין הארצי

משרד החינוך, משרד האוצר והשלטון המקומי דורשים צווי מניעה נגד ארגון המורים. זאת בשל סירובו להאריך את שנת הלימודים לחטיבות הביניים וכיתות י׳ עד סוף החודש. התביעה תידון בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, בשעה 19:30.

"ארגון המורים נוהג בחוסר תום לב קיצוני כשהוא נמנע מלהגיע להסכמות משך תקופה ממושכת" טוען משרד החינוך ודורש מארגון המורים לחזור בו מהאגרת ששלח למורות חטיבות הביניים על כך שהלימודים הסתיימו ב 20 ביוני.

רן ארז, יו״ר ארגון המורים (צילום ארכיון: יונתן זינדל / פלאש 90).

בתחילת השבוע הודיע שר החינוך, יואב גלנט, כי שנת הלימודים, בבתי הספר העל יסודיים תוארך עד ה-1 ביולי לכיתות ז’-י’, ושתלמידי י"א-י"ב יסיימו את השנה ביום שישי 19.6. בתגובה הודיע ארגון המורים העל יסודיים שההארכה לא סוכמה עם הארגון ושהמורים לא ימשיכו ללמד מעבר ל-19 ביוני גם בכיתות ז’-י’.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הממונה על השכר באוצר, קובי בר-נתן, הודיע שיקצץ בשכרם של מורים שיסרבו ללמד עד ה-1 ביולי. הסתדרות המורים (גילאי גן ויסודי) התנתה את ההסכם שלה להארכת הלימודים עד ה-13 ביולי, בכך שגם ארגון המורים יצטרף להסכם.

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שלח בתחילת השבוע מכתב לכל חברי הארגון, בו העביר ביקורת קשה על המדינה  "דרישת משרד האוצר ומשרד החינוך כעת, שמורי כיתות י’ יעבדו 9 ימים נוספים חינם, היא כוחנית, בריונית, והיא בבחינת גזל".

מהמרכז לשלטון מקומי נמסר: אנחנו מאמינים שניתן לפתור את סוגית הלימוד של המורים בעל יסודי ונמשיך לנהל מו"מ גם בהמשך.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website