משרד החינוך לא הנחה את הרשויות המקומיות כיצד להיערך להקדמת הקייטנות

משרד החינוך לא הנחה את הרשויות המקומיות כיצד להיערך להקדמת הפעילות בקייטנות בית הספר של החופש הגדול ל-1 ביולי. נכון להבוקר (שני), פחות מעשרה ימים לתחילת הקייטנות, במספר ערים גדולות לא התחילו עדיין לבנות את תכנית הפעילות לקייטנות המיועדות לילדי גני החובה עד כיתות ד’. גם בפורטל המשרד המיועד לרשויות מקומיות לא עודכנו הקריטריונים לתקצוב הרשויות המקומיות עבור פעילות הקיץ.

בעיריות נתניה, חולון וירוחם השיבו לפניית ‘דבר’ שלא ידוע להן כרגע כיצד הקייטנות ייצאו לפועל, עקב הזמן המועט שניתן לעייריות להיערך. בעיריית ירושלים ובעיריית באר שבע אמרו שהחלו לעבוד על תכנית הפעילות אתמול (ראשון) בבוקר. בעיריית פתח תקווה אמרו שהעירייה ממתינה להוראות ממשרד החינוך כיצד לפעול בנושא. במרכז השלטון המקומי אמרו שטרם התקבלו הנחיות ממשרד החינוך בעניין בית הספר של החופש הגדול.

תכנית בית הספר של החופש הגדול החלה לפעול לפני שש שנים, בשיתוף פעולה של משרד החינוך והרשויות המקומיות. מדובר בקייטנה הנערכת במבני בתי הספר, שצוות ההדרכה בה מורכב ממורים שבחרו לעשות זאת, תמורת תשלום נוסף.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

השנה ייעד משרד החינוך את התכנית כתשובה לשיבושים שחלו בשנת הלימודים בעקבות מגפת הקורונה, וכמענה להורים עובדים, והתייחס אליה כמעין המשך לשנת הלימודים. לראשונה הורחבה הפעילות גם לגני הילדים.

בעקבות כשלון משרד החינוך לכפות את הארכת שנת הלימודים על המורים, השנה מסתיימת בגנים ובבתי הספר היסודיים ב-30 ביוני, ובית הספר של החופש הגדול אמור להתחיל ב-1 ביולי ולהסתיים ב-6 באוגוסט. החל מה-1 ביולי ועד ל-13 ביולי בית הספר של החופש הגדול ימומן על ידי משרד החינוך בלא צורך בתשלומי הורים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website