משרד החינוך: מספר בחינות הבגרות יצומצם השנה לחמישה

משרד החינוך הודיע כי יערוך השנה חמישה מבחני בגרות בלבד, לא שבעה כפי שנהוג בדרך כלל. הבחינות יתקיימו במועדים חדשים מאלו שנקבעו לפני התפשטות הקורונה, וייערכו במתכונת מיוחדת שתפורסם בתחילת השבוע הבא "בוגרי מחזור תש"ף יסיימו את השנה עם תעודת בגרות", אמר שר החינוך רפי פרץ.

על פי הודעת המשרד, לצד שלושת מבחני הבסיס – מתמטיקה, אנגלית ושפת אם –  כל תלמיד יבחן במקצוע הומניסטי  – ספרות, תנ"ך, היסטוריה או אזרחות – ובמקצוע ריאלי – כימיה, פיזיקה, ביולוגיה, או מדעי המחשב.

הבחינות יתכנסו לחמישה שבועות, החל מה-22 ביוני ועד סוף יולי. במידה ומתכונת החירום תימשך עד אז , כל מבחן יתפרש לאורך שבוע כדי לעמוד על יחס של מינימום תלמידים במרחב. עוד נקבע כי יינתן השנה מקום מרכזי יותר לציון הבית ספרי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כאמור, לו"ז המבחנים יתפרסם עד ערב חג הפסח, לרבות לוח מיקודים חדש, בנוסף, ציין המשרד שיורחב חופש הבחירה בשאלונים השונים, מה שיאפשר מיקוד נרחב יותר עבור התלמידים

משרד החינוך ביקש להדגיש שגם במתכונת החירום  תתאפשר היבחנות במועדי ב’ והנוהל מעודכן ומתואם מול מועדי הגיוס בצה"ל ועם האקדמיה. עוד הובטח על המשכם והרחבתם של הלימודים המקוונים.  נכון להיום, לא נחתם עדיין הסכם בין משרד האוצר לארגוני המורים על המשך מערך הלמידה המקוונת לאחר חג הפסח.

קבוצה של מנהלים מרשת ברנקו וייס פנו הבוקר (רביעי) למנכ"ל המשרד שמואל אבואב, בדרישה לאפשר למנהלים לתת משקל רב יותר לציונים הפנימיים, לאפשר אוטונומיה לבתי הספר בקביעת ציונים בחלק מהמקצועות ולהקים פורום חשיבה מקצועי עם המשרד שיכלול מורים לנוער בסיכון.

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, פרופ’ רון רובין רוב הבטיח שבמידה ומבחני הפסיכומטרי לא התקיימו במועדם ימצא פתרון אחר למועמדים, כגון מבחני קבלה פרטניים שתעמיד כל פקולטה בנפרד. "השינויים בבחינות הבגרות לא יפגעו במחזור הנוכחי בקבלה לאוניברסיטה בעתיד" אמר רובין והבטיח שהאוניברסיטאות ימשיכו לתת מענה לכל סטודנט שפונה בכל עניין כלכלי, כמו פריסת תשלומי שכר הלימוד, מלגות, מענקים והלוואות ללא ריבית.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website