משרד החקלאות: לא צפוי מחסור בתוצרת חקלאית טרייה בחגי תשרי

לא צפוי מחסור בתוצרת חקלאית טרייה בחגי תשרי, כך הודיע היום (שלישי) משרד החקלאות. בהיערכות שבועית שביצעו במשרד לקראת החגים והסגר, עלה כי אין צפי למחסור בתוצרת, לרבות פירות, ירקות ביצים חלב ובשר. עוד עלה כי, להבדיל משנים עברו, ברוב ענפי החקלאות ההיצע המקומי יספיק לענות על הביקוש וייבוא תוצרת החקלאית מחו"ל יקטן בהשוואה לשנה שעברה. במשרד ציינו גם שרשתות המזון יישארו פתוחות בתקופות הסגר, ולכן אין טעם לאגור מוצרים טריים שחיי המדף שלהם קצרים.

כאמור מהניתוח שביצעו במשרד החקלאות עולה כי על אף נגיף הקורונה, שהשאיר את רוב אוכלוסיית ישראל בארץ, התוצרת החקלאית הטרייה שגידלו החקלאית מספיקה על מנת לענות על הביקוש. ייבוא עגבניות, לדוגמה, קטן במחצית מ-2,586 טון באוגוסט 2019 ל-1,382 טון בלבד השנה. גם ייבוא המלפפונים  קטן, מ-352 טון בחודש אוגוסט 2019 ל-162 טון השנה.

בעקבות בהלת הביצים בחג הפסח, נערכו מראש במשרד החקלאות ופתחו מכסות נוספות לייבוא במטרה למנוע מחסור ברשתות השיווק. עם זאת מציינים במשרד כי מתוך מכסה של 45 מיליון ביצים, יובאו בפועל על ידי היבואנים כ-20 מיליון בלבד. במוצרי חלב אין חשש למחסור משום שלמחלבות ישנו מלאי של אבקת חלב להשלמת הייצור כבשגרה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בבשר עוף לא צפוי מחסור לאחר שאיום שביתת הווטרינרים הוסר, במשרד מדגישים כי בשוק זה ישנם עודפים בשוק. גם בבשר בקר אין צפי למחסור, הייצור המקומי בשילוב היבוא יענה על הביקוש המקומי. כך גם בדגים, לא צפוי מחסור, והביקוש לדגים ובעיקר לקרפיון ימולא על ידי הייצור המקומי וייבוא.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website