משרד העבודה: דמי הליווי לעיוורים יעלו ל-2,364 שקלים

משרד העבודה ורווחה הודיע כי, החל מספטמבר, יוגדלו דמי הליווי לעיוורים ב-1,011 שקלים, ויעמדו על 2,364 שקלים. התוספת, הניתנת בעקבות החלטת בג"ץ בנושא בחודש מאי האחרון, תשולם באופן רטרואקטיבי מדצמבר 2018 בארבע פעימות חודשיות. על פי הודעת המשרד, עד סוף נובמבר יקבלו מרבית הזכאים את ההחזר המלא.

גמלת דמי הליווי מיועדת לסייע בניידות לאדם עיוור בגיל העבודה, ומשולמת על ידי משרד העבודה בנפרד מקצבת הנכות. כ-8,500 מכ-24 אלף האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל זכאים לקבל את הקצבה, הדורשת עמידה בקריטריונים של המשרד והכרה ב-100% נכות מצד הביטוח הלאומי.

כאמור, בחודש מאי השנה קבע בג"ץ כי יש להשוות את גובה דמי הליווי לעיוורים לקצבת הניידות אותה מקבלים נכי גפיים תחתונות. בית המשפט קבע כי התשלום ייעשה רטרואקטיבית מתאריך הצו על תנאי שהוציא בעתירה בנושא, ה-5 בדצמבר 2018. את העתירה הגיש המרכז לעיוור בישראל נגד שר האוצר, שר הרווחה והמוסד לביטוח לאומי.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנכ"ל המרכז לעיוור, נתי ביאליסטוק-כהן: "אנו מודים על כך שהמשרד נרתם ליישם את החלטת בג"ץ, ומצרים במעט על כך שהתשלום הרטרואקטיבי יבוצע בפעימות ובתקווה שהתשלום הראשון יתבצע עוד לפני החגים"

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "מדובר בתיקון היסטורי ואני שמח שעלה בידינו לתקן את האפליה כלפי אוכלוסיית העיוורים ביחס למקבלי קצבת הניידות. מיד עם קבלת פסק הדין הוריתי לאנשי משרדי להיערך להגדלת הקצבה ולפיצוי של כל הזכאים. מדובר במהלך חשוב וצודק עבורם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website