משרד הפנים: שופרסל תנהל את חלוקת תווי המזון בסך 700 מיליון שקלים

משרד הפנים הודיע ששופרסל תנהל את חלוקת תווי המזון בסך 700 מיליון שקלים, הפעימה הראשונה של חלוקת תווים תתחיל ב-28 בינואר.

לפני כשבועיים הודיע משרד הפנים כי בעקבות פניה של "פתחון לב" על כך ששופרסל לא עומדת בתנאי המכרז, הוא מוקפא אך היום פרסם המשרד ששופרסל תפעיל את חלוקת התווים. פתחון לב יעתרו לבית המשפט בעקבות ההחלטה. במקביל, יש עתירה של התנועה לאיכות השלטון בנוגע לקריטריונים לזכאות לתווים, משרד הפנים צריך להגיש תגובה לבית המשפט עד סוף פברואר.

על פי הודעת המשרד, במכרז זכתה חברת שופרסל, אשר תעמיד 1,527 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבהן מקבלי כרטיסי המזון יוכלו לממשו ולרכוש מזון ומוצרים חיוניים. נקודות המכירה כוללות גם עסקים קטנים, מכולות ונקודות מכירה שאינן חלק מרשת קמעונאית גדולה. ביום חמישי האחרון, לאחר בחינה קפדנית שבוצעה בלשכה המשפטית במשרד הפנים, ניתן אור ירוק לצאת לדרך ונחתם ההסכם.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

הרשויות המקומיות יסייעו במיפוי הזכאים- מקבלי הנחה של 70% בתשלומי הארנונה לפי מבחן ההכנסה וכן אזרחים ותיקים מקבלי גמלת הבטחת הכנסה. כמו כן, הרשויות יסייעו בקבלת בקשות לזכאות מתושבים, בכפוף לעמידה במבחן ההכנסה שנקבע.  הכרטיס יגיע ישירות לבית הזכאי, ללא צורך בהגעה פיזית לרשות המקומית, וזאת, כדי למנוע התקהלויות מיותרות.

מוצרי חלב במדפי הסופר (צילום: נתי שוחט / פלאש90).

הסכום המירבי למשק בית בכל פעימה – 2,400 שקלים לזכאי/ת ולבן/ת זוגו. בכספים יוטענו בכרטיס 300 שקלים לאדם, לכל אדם נוסף המתגורר עם הזכאי/ת, יוטענו בכרטיס 225 שקלים).

שר הפנים אריה דרעי: ״משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי שדורש מאתנו לסייע תקציבית למשפחות מוחלשות לרכוש מזון ומוצרים חיוניים בכבוד. כל אדם שמקבל את כרטיס המזון יוכל לממשו באופן קל, מהיר ובפריסה רחבה של בתי עסק לממכר מזון. כמיליון מתושבי ישראל יהנו מהתקציב בתקופה לא פשוטה זו. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על הסיוע למען אלה שבאמת זקוקים לסיוע לקיומם״.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״אני מברך על כך שהמיזם החשוב במשותף עם שר הפנים יצא לדרכו. בתקופה זו של מגפת הקורונה והמשבר הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות מדינת ישראל, אין דבר חשוב יותר מהסיוע הישיר שינתן למשפחות במזון ומצרכים בסיסיים, וזאת בנוסף לסיוע שניתן למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים במסגרת רשת הביטחון הכלכלית".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website