משרד הרווחה: מרכזי היום לקשיש יפתחו מחר (ב’); העמותות המפעילות: “לא שמענו על ההסכם”

מרכזי היום והמועדונים לאזרחים הוותיקים ייפתחו מחדש החל ממחר (שני), כך הודיע היום משרד הרווחה. על פי ההודעה, במסגרת המתווה לפתיחה מחדש תינתן תוספת של 12 מיליון שקלים לשיפוי המרכזים על הצורך בתגבור מערך ההסעות ותוספת בכוח האדם. עם זאת, באיגוד העמותות לזקן בישראל הודיעו כי יפתחו את את המרכזים רק ב-1 ביוני. מנכ"ל האיגוד, שמואל קידר: "לא שמעתי על ההסכם, וגם לא על התוספת התקציבית".

על פי משרד הרווחה, החזרת המרכזים לפעילות התאפשרה לאחר שמשרד הבריאות אישר את המתווה שהכין האגף לאזרחים ותיקים לפני כשלושה שבועות, ולאחר שמשרד האוצר אישר את תוספות התקציב הכרוכות ביישומו.

על פי המתווה המרכזים יוכלו לקבל בחזרה את האזרחים הוותיקים בקבוצות של עד חמישה, בכל חדר שגודלו לפחות 20 מטר רבוע. כמו כן, כל המשתתפים יתבקשו לחתום על הצהרת בריאות ולעבור בדיקת חום בכניסה למרכז.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ההסעות למרכזים יתוגברו כך שניתן יהיה לעמוד בהנחיות משרד הבריאות של נוסע אחד בכל מושב. כמו כן, צוותי המרכזים יונחו לעקוב אחר שינויים בריאותיים שחלים אצל המשתתפים.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: "בדידות האזרחים הוותיקים מסוכנת לשלומם ולבריאותם ואני שמח שלאחר מאמץ רב הצלחנו להוביל להחלטה לפתוח את מרכזי היום והמועדונים עבורם תוך שמירה על בריאותם".

בישראל קיימים כיום כ-166 מרכזי יום ו-350 מועדוני מופת, אליהם מגיעים כ-30 אלף אזרחים ותיקים. המרכזים מופעלים על ידי עמותות וארגונים דרך מכרזים של משרד הרווחה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website