משרד התחבורה יקים מחירון לאומי למכוניות משומשות

משרד התחבורה דואר ישראל הודיעו היום (שני) כי סיכמו על קידום הרפורמה בענף המכוניות המשומשות, במסגרתה יתבקשו המוכר והקונה, במעמד מכירת הרכב והעברת הבעלות, בדואר או באינטרנט, לדווח על מחיר הרכב והקילומטראז’ העדכני שלו. נתונים אלה יירשמו במאגר חינמי, שעל פי הודעת המשרד, יאפשר לרכוש רכב משומש "במחיר ראלי ובשוויו האמיתי". בשלב זה, הדיווח לא יהיה חובה.

על פי נתוני משרד התחבורה, בישראל מתבצעות מדי שנה למעלה מ-800 אלף עסקאות העברת בעלות על רכב משומש. וכיום, מחירי מכוניות אלה נקבעים, באופן כמעט בלעדי, על ידי מחירון אחד בבעלות פרטית, שלאו דווקא מייצג את את המחירים המשולמים בפועל.

כאמור, על מנת לשנות מצב זה, משיק המשרד מאגר מידע ממחושב שיאסוף את נתוני העסקאות בזמן אמת. הנתונים שידווחו על ידי מוכרים וקונים, שיבחרו לעשות זאת, יוזנו לאתר אינטרנט ייעודי, וישולבו עם נתוני הרכב הקיימים באגף הטכנולוגיות של המשרד. האתר החדש יציג את כל העסקאות שבוצעו לפי דגם, שנת ייצור, קילומטראז’ ומספר בעלים, ובהתאם לכך יציג מחיר משוקלל לרכב המבוקש.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

המערכת החדשה אמורה להתחיל לפעול בתוך מספר שבועות, ותפתח לציבור אחרי מספר חודשים, כשהיקף הנתונים המצטבר יציג תמונה אמינה של מחירי השוק. עוד נמסר מהמשרד כי לאור התוצאות והיקף ההיענות של הציבור, תישקל אפשרות לחקיקה שתחייב דיווח של מחיר המכירה של כל רכב בעת העברת הבעלות.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website