מת מפצעיו עובד שנפצע לפני כשבועיים בקיבוץ יד מרדכי

סאכר סעדי עוואד, בן 30 מכפר אזנא ליד חברון,  שנפל במהלך עבודתו בקיבוץ יד מרדכי לפני כשבועיים, נפטר אמש (שבת). זהו ההרוג השביעי בתאונות עבודה מאז תחילת השנה.

עוואד, שהועסק על ידי ‘א.ע. שילה חברה לבניין ופיתוח’ בעבודות להחלפת גג אסבסט ולהתקנת פאנלים סולריים נפל במהלך עבודתו מגובה של כשבעה מטרים, ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא במצב קשה, מורדם ומונשם. ממשפחתו נמסר לפורום למניעת תאונות עבודה, כי רק לאחרונה התחתן.

ממשרד העבודה נמסר לאחר התאונה כי האתר בו עבד נסגר למשך 48 שעות, עם זאת, התאונה סווגה בענף השירותים והמסחר, וצו הסגירה אינו מופיע באתר האינטרנט של מינהל הבטיחות והבריאות. עוד נמסר מהמשרד כי חקירת האירוע מתבצעת על ידי משטרת ישראל.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"מותו של סאכר עוואד ז"ל מצטרף לשורה ארוכה של עובדים שנהרגו ונפצעו קשה במהלך עבודות להתקנת פאנלים סולריים על גגות שבירים ותלולים של מבנים חקלאיים ותעשייתיים, אשר עבודה עליהם דורשת הקפדה יתירה על תקנות בטיחות ייעודיות" אומרת ד"ר הדס תגרי, מנהלת ‘הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה’, "תופעה זו מחייבת פיקוח מחמיר על ביצוען של עבודות אלה, אולם משרד העבודה והרווחה אינו מגדיר את ביצוען כעבודות בנייה ולפיכך הן דווקא מתאפיינות ברמת פיקוח נמוכה. אנו דורשים ממשרד העבודה להיערכות רגולטורית ופיקוחית מחודשת ומוגברת על פרויקטים מסוג זה."

ראובן בן שמעון מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה אומר כי "העובדים מתים בדממה מתחת לרדאר של משרד העבודה ורשויות האכיפה. הפורום למניעת תאונות עבודה והארגונים החברתיים חשפו יותר מפעם אחת מקרים שבהם פועלים נפצעים ולאחר מכן מתים בבתי החולים מבלי שאף אחד ידע , עלינו כחברה מוסרית לדאוג שהעובדים האלה לא יהיו שקופים – לא בחייהם ולא במותם."

Leave a Reply

Name *
Email *
Website