נגיד הפד: סיוע קטן מידי מסוכן יותר למשק האמריקני מסיוע מוגזם

ראש הבנק הפדרלי בארצות הברית, ג’רום פאוול, מזהיר את קובעי המדיניות בארצו כי לספק מעט מידי תמיכה בכלכלה האמריקנית יהיה הרבה יותר מסוכן מלתת עזרה מוגזמת, באחת ההתייחסויות המפורשות ביותר שלו למען הגברת חבילות הסיוע הפיסקליות.

במקביל להצהרתו של פאוול נמשכים הדיונים בין שר האוצר האמריקני סטיב מנוחין וננסי פלוסי, ראש בית הנבחרים הדמוקרטית. הבית הלבן הציע להעלות את גודל החבילה ל-1.6 טריליון דולר אך הדמוקרטים ממשיכים להתעקש על חבילה בגודל מינימלי של 2 טריליון דולר. לא ברור אם הצדדים יצליחו להגיע להסכמה לפני הבחירות, בעוד פחות מחודש.

בנאומו אמר פאוול כי ההתאוששות הכלכלית מהנזק שגרם הנגיף רחוקה מאד מלהסתיים, והוסיף: "מעט מידי תמיכה תוביל להתאוששות חלשה, ותגרום מצוקה לא הכרחית למשקי בתים ולעסקים".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"מנגד, הסיכונים של לעשות יותר מידי נראים, נכון לעכשיו, קטנים יותר. אפילו אם פעולות מדיניות יהיו גדולות מהנדרש בסופו של דבר, הם עדיין לא יהיו בזבוז", אמר. "ההתאוששות תהיה חזקה ומהירה יותר אם מדיניות הפיסקלית והמוניטרית ימשיכו לעבוד יחדיו לספק תמיכה לכלכלה עד שבבירור תצא מסיכון".

הבנק הפדרלי כבר הוריד את הריבית לקרוב לאפס, וצפוי להשאיר אותו ברמה נמוכה ככל שיידרש עד שהאינפלציה תתבסס ברמה של 2%. לפי הצהרות פאוול בחודשים האחרונים הריבית לא תעלה אם האינפלציה תגיע לרמה זו באופן מיידי, אלא רק לאחר שתתייצב ברמה זו במשך תקופה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website