נגיף ללא גבולות | ארגון הבריאות העולמי: שיא של נדבקים בעולם ביממה, כ-308 אלף

ארגון הבריאות העולמי דיווח היום (שני) על שיא עולמי חדש בהדבקות בנגיף הקורונה: ביממה החולפת אובחנו ברחבי העולם 307,930 חולים חדשים. עם זאת, לפי שני גופים אחרים המנהלים מעקב אחרי התפשטות המגפה, אוניברסיטת ג’ון הופקינס בארה"ב והאתר  Worldmeters, השיא העולמי היה ביום שישי האחרון, בוא אובחנו בו כ-320 אלף חולים לפי ג’ון הופקינס, וכ-310 אלף לפי Worldmeters. שלושת הגופים, שנחשבים למקורות האמינים ביותר בעולם, אוספים נתונים מהרשויות במדינות השונות.

המדינות בן אובחנו מספרי החולים הגבוהים ביותר בשבוע האחרון הן הודו, שבשבוע שעבר הגיעה לשיא יומי עולמי של 97,654 מאובחנים ביממה, ארה"ב וברזיל.

כמעט 30 מיליון בני אדם אובחנו כנשאי הנגיף מאז פרוץ המגפה העולמית לפני חצי שנה, 7.3 מיליון מהם חולים פעילים נכון לעכשיו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

קרוב למיליון בני אדם מתו מחלת הקורונה וסיבוכיה. כ-200 אלף ממקרי המוות אירעו בארה"ב, כ-132 אלף בברזיל וכ-80 אלף בהודו.

גם בצרפת נשבר אתמול שיא, עם 10,561 מאובחנים חדשים ביממה. לצורך השוואה, בשיא ההתפשטות של הגל הראשון במדינה, בה נפטרו עד כה יותר מ-30 אלף חולי קורונה, הגיע המספר היומי ל-7,578  מאובחנים. מאז יוני חלה עלייה בתחלואה במדינה ולפני כחודש הגדירו הרשויות 42 אזורים בתור "אזורים אדומים", בין היתר בפריז, בליון וברוב רצועת החוף של הים התיכון, שם הוטלו מגבלות חמורות יותר.

בצ’כיה נרשם אתמול שיא יומי במספר המאובחנים, זה היום השלישי ברציפות, עם 1,541 בני אדם. צ’כיה זכתה לשבחים, רק לפני כמה חודשים, לאחר שהייתה המדינה הראשונה שחייבה את אזרחיה לחבוש מסכות, והצליחה להדוף את מגפת הקורונה ביעילות. גל ההתפשטות הנוכחי מכה בחוזקה במרבית מדינות מרכז ומזרח אירופה.

במדינות רבות מסביב לעולם נשברו השבוע שיאים חדשים בהתפשטות המגפה. להלן רשימה חלקית של מדינות בהן הגיע הקורונה לשיא דומה לזה שנרשם בישראל: בארגנטינה אובחנו ביום רביעי האחרון 12,259 חולים, באינדונזיה אובחנו באותו היום 3,861 חולים. במרוקו ובאוקראינה השיא נשבר ביום שישי עם 2,430 מאובחנים חדשים במרוקו, ו-3,144 באוקראינה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website