נגיף ללא גבולות | חשש שבקוריאה הדרומית מתחיל גל שני של הדבקות

מגפת הקורונה ממשיכה להתפשט במהירות בעולם עם למעלה מחצי מיליון נשאים של הנגיף ביניהם יותר מ-350,000 מאושפזים. מעל 19,250 חולים ברחבי העולם מאושפזים במצב קשה או אנוש, ו-23,600 בני אדם מתו מהמחלה. המספרים המתעדכנים זמינים כאן.

בקוריאה הדרומית חלה עליה חדה במספר מאובחני הקורונה בימים האחרונים. זו המדינה שהייתה עד כה סמל לטיפול יעיל בהתפרצות תוך שמירה על חיים רגיל יחסית לאזרחיה, בזכות בדיקות קורונה מקיפות. ההתפרצות בקוריאה הדרומית הייתה שנייה רק לסין בשבוע האחרון של פברואר ובשבוע הראשון של מרץ אולם לאחר מכן נראה היה שהרשויות הצליחו "לשטח את העקומה" של מספר החולים, וזאת באמצעות מדיניות של מקסימום בדיקות ובידוד החולים ומי שבאו איתם במגע. ב-28 השעות האחרונות אובחנו במדינה 204 חולי קורונה חדשים מה שהעלה את הדאגה כי החל גל שני של התפרצות המגפה. הסיבה להתפרצות המחודשת של המגפה הוא כנראה קוריאנים רבים החוזרים למולדתם מחו"ל בשל התפשטות המגפה בעולם. היום הכריזו הרשויות בקוריאה הדרומית כי ינקטו ביד קשה נגד מפרי צו בידוד – כלא לאזרחי המדינה וגירוש לזרים.

  • בקוריאה הדרומית אובחנו עד כה 9,241 חולי קורונה, ו-131 בני אדם מתו מהנגיף ומסיבוכיו.

ברוסיה, הנשיא ולדימיר פוטין דחה אתמול (רביעי) את משאל העם על השינויים בחוקה שיאפשרו לו להאריך את שלטונו עד 2036, זאת בשל החמרה, לדבריו, במגיפת הקורונה ברחבי העולם. ברוסיה, החולקת את הגבול היבשתי הארוך ביותר עם סין בה התפרצה המגפה, אובחן מקרה ראשון של נגיף הקורונה לפני חודשיים. השינויים בחוקה אותם מוביל פוטין כבר אושרו על ידי הפרלמנט ובית המשפט החוקתי ברוסיה, כך שמשאל העם שאמור היה להתקיים ב-22 באפריל הוא בעל משמעויות סמליות בלבד. בנאום שנשא פוטין בו הודיע על דחיית משאל העם הוסיף והורה על צעדים שנועדו להאט את התפשטות נגיף הקורונה ברוסיה ולמתן את המשבר הכלכלי ברוסיה. רוסיה נפגעה מנפילת מחירי הנפט ושווי הרובל ירד לשפל של ארבע שנים. פוטין הצהיר שבשבוע הבא יצאו העובדים הרוסים לחופשה בתשלום מלבד עובדים חיוניים, והאיץ באנשים להישאר בבית.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בצ’צ’ניה, קרא ראש הרפובליקה רמזן קדירוב כי יש להוציא להורג את מי שיפר את הסגר הקורונה. קדירוב הצהיר זאת בישיבת ממשלת צ’צ’ניה לאחר שדווחו שלוש מאובחני הקורונה הראשונים במדינה. דבריו צוטטו על ידי סוכנות הידיעות קנוט.

  • לפי גורמים רשמיים ברוסיה אובחנו עד כה 840 נשאי קורונה, ו-3 אזרחים מתו מהנגיף ומסיבוכיו. אולם פרשנים וחוקרים שונים מרוסיה ומחוץ לה הצביעו על עלייה חדה במספר המתים מדלקת ריאות במדינה בחודשיים האחרונים. ראש עיריית מוסקבה סרגיי סוביאנין, שמונה על ידי פוטין לעמוד בראש מטה המאבק בקורונה, הודה ששיעור התחלואה האמיתי גבוה מהמדווח.

ברשות הפלסטינית דווח אתמול (רביעי) על מקרה המוות הראשון מקורונה. דובר הממשלה הפלסטינית איברהים מילחם הודיע כי אישה כבת 65 מתה לאחר שאובחנה בנגיף הקורונה. מקורות פלסטינים מסרו לחדשות ‘כאן’ כי האישה, מהכפר בידו דרומית-מערבית לרמאללה, לא הייתה לאחרונה מחוץ לשטחי הרשות, ומקור ההדבקה שלה לא ידוע. הבוקר הודיע דובר הממשלה הפלסטינית כי אובחנו עוד 15 חולי קורונה בכפר של המנוחה, כולם בני משפחתה. בין המאובחנים החדשים גם חמשת בניה של המנוחה שעובדים כפועלים בישראל. מניין המאובחנים בקורונה בגדה המערבית חצה את ה-80. שלשום קרא ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, לפועלים פלסטינים שעובדים בישראל לחזור לבתיהם, זאת על רקע העוצר שצפוי להיות מוטל בה, כך לדבריו. משרד הבריאות בעזה הודיע היום על 7 נדבקים חדשים. בכך המספר הכולל עלה ל-9. הנדבקים הם אנשי בטחון שהיו במגע עם 2 חולי הקורונה הראשונים ברצועה.

בספרד, מועדון הכדורגל ריאל מדריד הודיע כי הוא פועל יחד עם הממשלה להסב את "ברנבאו" (איצטדיון הכדורגל המפורסם) לתחנת אחסון וחלוקה של ציוד רפואי. עובדי רפואה במדריד דיווחו בימים האחרונים על קריסת מערכת בתי החולים בעיר תחת העומס הכבד שנוצר מהתפשטות מגפת הקורונה. מוקדם יותר השבוע הרשויות במדריד הודיעו כי יסבו מגרש החלקה על קרח במרכז קניות מרכזי בעיר לחדר מתים זמני, עבור קרבנות הקורונה.

  •  בספרד אובחנו עד כה 56,197 חולי קורונה, ו-4,145  בני אדם מתו מהנגיף ומסיבוכיו. מרבית החולים מרוכזים במדריד, ברצלונה, ובמחוז לה-ריוחה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website