נגיף ללא גבולות | מזכ”ל ארגון הבריאות העולמי: “המגפה לא הסתיימה, הרע עוד לפנינו”

מספר החולים בקורונה עלה היום אל מעבר ל-2.5 מיליון בני אדם. בין כ-1.7 מיליון בני אדם המאושפזים ברחבי העולם, לפחות כ-58,000 במצב קשה או אנוש. מעל ל-660,000 בני אדם החלימו מהמחלה, ו-174,560 מתו ממנה. בסך הכל אובחנו עד כה 2,528,824 חולי קורונה בעולם. נתונים אלה דווחו על-ידי 210 מדינות בעולם ופורסמו באתר זה.

מזכ"ל ארגון הבריאות העולמי, ד"ר טדרוס אדהנום גברייסוס, אמר היום (שלישי) כי "זה עוד לא סופה של המגפה, הרע מכל עוד לפנינו". המזכ"ל ביסס את דבריו על הנחת היסוד שבעולם השלישי ובמיוחד אפריקה ההתפרצות רק החלה ואין אמצעים לטפל בחולים.

ארצות הברית

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע הבוקר (ג’) כי בכוונתו לחתום על צו המורה על עצירה זמנית של ההגירה לארה"ב בשל נגיף הקורונה. בציוץ בטוויטר כתב טראמפ כי "לאור התקפה של האויב הבלתי נראה, כמו גם הצורך להגן על מקומות העבודה של אזרחי אמריקה, אני אחתום על צו להשעיה זמנית של ההגירה לארה"ב". הלילה, בתדריך היומי על המגפה, אמר הנשיא שבין 50 אלף ל-60 אלף בני אדם צפויים למות מנגיף הקורונה בארה"ב, הרבה פחות מהתחזיות הקודמות של ממשלו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

דונלד טראמפ במסיבת עיתונאים בוושינגטון. 14 לאפריל 2020. (AP Photo/Alex Brandon)

בחודש שעבר העריך ד"ר אנתוני פאוצ’י, המומחה של טראמפ למחלות זיהומיות, שלפחות מאה אלף אמריקנים ימותו מהנגיף. "אני שומע שאנחנו הולכים לכיוון ה-50 אלף או 60 אלף. גם אחד זה יותר מדי. אבל זה היה אמור להיות לפחות מאה אלף", אמר הנשיא. "אם לא היינו עושים את מה שעשינו, היינו רואים, לדעתי, מיליון אנשים, אולי שני מיליון מתים, אולי גם יותר מזה". טראמפ הוסיף כי מושל ניו-יורק אנדרו קואומו יגיע במהלך היום לדיון על המגפה בבית הלבן. הוא אמר שהם ידונו בצעדי פעולה נגד הנגיף במדינת ניו יורק, מוקד ההתפרצות החמור ביותר בארה"ב.

בארה"ב אובחנו עד כה 803,018 חולי קורונה ו-43,558 בני אדם מתו מהמחלה ומסיבוכיה.

איטליה

ראש ממשלת איטליה, ג’וזפה קונטה הודיע היום (ג’) כי איטליה תחל בהקלות במגבלות סגר הקורונה החל מה-4 במאי. "הלוואי שיכולתי לומר, בואו ונפתח הכל מחדש. מיד. נתחיל מחר בבוקר. אבל החלטה כזו תהיה חסרת אחריות. זה יגרום לעקומת ההידבקות לעלות בצורה לא מבוקרת ותבטל את כל המאמצים שעשינו עד כה". לדבריו, עליהם לפעול על בסיס תוכנית לאומית של פתיחה מחודשת, הלוקחת בחשבון את המורכבות הטריטוריאלית במדינה.

התפשטות נגיף הקורונה ברומא, איטליה, מרץ 2020 (AP Photo/Andrew Medichini, File )

באיטליה אובחנו עד כה 183,957 חולי קורונה ו-24,648 בני אדם מתו מהמחלה ומסיבוכיה.

מדגסקר

נשיא מדגסקר אנדרי רג’ואלינה השיק באופן רשמי תרופה מקומית מעשבי מרפא, שלדבריו מונעת ומרפאת את נגיף הקורונה. "נעשו ניסויים ושני אנשים החלימו דרך הטיפול הזה", אמר הנשיא בפני שרים, דיפלומטים ועיתונאים במכון המחקר הלאומי, שפיתח את המשקה. "תה הצמחים הזה מניב תוצאות בתוך שבעה ימים". אחרי שלגם מהמשקה, הוא אמר כי "אני אהיה הראשון ששותה זאת היום, מולכם, להראות לכם שהמוצר הזה מרפא ולא הורג".

נשיא מדגסקר אנדרי רג’ולינה מציג תרופת צמחים, שלכאורה פותחה כנגד נגיף הקורונוה. ב-20 באפריל 2020. (תצלום של Henitsoa Rafalia / Anadolu Agency דרך Getty Images)

המשקה, המכונה קוביד-אורגניקס, מופק מארטמיזיה, צמח שהוכח כיעיל לטיפול במלריה, וצמחים מקומיים אחרים. עם זאת, הבטיחות והיעילות שלהם לא הוכחו על ידי גורמים בינלאומיים, ולא פורסמו נתונים מהמבדקים. מדענים הזהירו מהסכנה שבשתיית משקאות ריפוי שלא נבדקו מדעית.

במדגסקר אובחנו עד כה 121 חולי קורונה ולא ידוע על אף אדם שמת מהמחלה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website