נגיף ללא גבולות | סגר כללי יוטל על מדריד, מוקד ההתפרצות החמור באירופה

מגפת הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם. יותר מ-34 מיליון בני אדם אובחנו כנשאי הנגיף, מתוכם 7,726,978 חולים פעילים. למעלה ממחצית מהחולים הפעילים מרוכזים בשלושה מדינות בלבד: ארה"ב עם 2.5 מיליון חולים פעילים, הודו עם כמעט מיליון, וברזיל עם קצת פחות מחצי מיליון חולים פעילים.

מניין המתים ממגפת הקורונה הוא מעל למיליון בני אדם, כאשר מחציתם בארבע מדינות בלבד: ארה"ב, ברזיל, הודו ומקסיקו. נתונים אלה דווחו על ידי 213 מדינות וטריטוריות בעולם ופורסמו כאן.

ספרד

סגר כללי יוטל בימים הקרובים על מדריד, שהפכה למוקד התפרצות הקורונה החמור ביותר באירופה. ממשלת ספרד הורתה לאסור על נסיעות לא חיוניות בבירה, שבה, לפי ארגון הבריאות העולמי, יש 859 מאובחנים על כל מאה אלף תושבים. נתוני הממשלה נמוכים יותר – 735 על כל מאה אלף.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מנהיגת מחוז מדריד, איסבל דיאס איוסו, אמרה לאסיפה המחוזית כי אין לה ברירה אלא לציית להוראות הסגר, אף שהיא תפעל משפטית נגדו. "המחוז לא מתמרד ויציית לכל ההוראות", היא אמרה. "אבל כן, אנחנו נלך לבתי המשפט כדי להגן על זכותם של תושבי מדריד". תושבי מטרופולין מדריד, בו חיים קרוב לשבעה מיליון בני אדם, לא יוכלו לצאת מבתיהם פרט לנסיעות לעבודה, בתי ספר, טיפולים רפואיים או חנויות שנותרו פתוחות. ברים ומסעדות ואתרי בילוי ופנאי ייסגרו.

בספרד אובחנו עד כה 814,829 חולים, ביניהם 98,551 חולים פעילים. לפחות 32,463 מתו מהמחלה ומסיבוכיה.

טורקיה

פרהתין קוקה, שר הבריאות הטורקי הודה אתמול שממשלתו הפחיתה את מספר מקרי הקורונה המדווחים, ולמעשה ספרה כחולים רק את מי שגם אובחנו כחיוביים לנגיף וגם הפגינו תסמינים של המחלה. "אנחנו מדברים על אנשים עם סימפטומים", אמר קוקה במסיבת עיתונאים, "זה המספר שאנחנו מפרסמים".

מספר המקרים המדווח בטורקיה בימים האחרונים עומד על ממוצע של כ-1,500 מקרים וכ-70 קורבנות ליום.

וידוי של שר הבריאות עורר סערה ברשתות החברתיות, כך על פי לפי דיווח ב"גרדיאן". השר גם הודה כי מקרים א-סימפטומטיים מהווים את "רוב המקרים המאובחנים". הממשלה מואשמת כי היא מסתירה את תמונת המצב האמתית, בין השאר בניסיון להחיות את תעשיית התיירות שלה. לפי השר, מדיניות ספירת מקרי הקורונה במדינה מנוהלת כך מאז ה-29 ביולי. האופוזיציה הטורקית מאשימה את הממשלה כבר זמן רב באי-דיווח על נתוני התחלואה והתמותה האמיתים.

בטורקיה דווחו עד כה 318,663 חולים, ביניהם 30,719 חולים פעילים. לפחות 8,195 מתו מהמחלה ומסיבוכיה.

איחוד האמירויות

באיחוד האמירויות נשבר שיא יומי חדש במספר חולי הקורונה המאובחנים. ב-24 השעות האחרונות אובחנו במדינה 1,158 נשאים חדשים, זאת לאחר שגם ביממה שקדמה לה נשבר שיא של  1,100 מאובחנים חדשים. הרשויות במדינה האשימו את התושבים בכך שאינם נשמעים להוראות ולא שומרים על ריחוק חברתי.

איחוד האמירויות הצליחה להימנע עד כה מהתפשטות המגפה באמצעות כמות אדירה של בדיקות הנערכות בחינם לכל התושבים. באיחוד האמירויות מתגוררים כ-9.9 מיליון תושבים, ומספר הבדיקות שנערכו בה עומד על כ-9.8 מיליון – שיעור הבדיקות הגבוהה בעולם במדינות של יותר ממיליון נפשות.

באיחוד האמירויות אובחנו עד כה 95,348 חולים, ביניהם 10,024 חולים פעילים. לפחות 421 מתו מהמחלה ומסיבוכיה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website