נזקי מזג האוויר: מרכזי היום לקשיש בדרך לקריסה?

תחום נוסף בשירותי הרווחה נמצא בסכנת קריסה כלכלית. מרכזי היום לאזרחים הקשישים פנו למשרד הרווחה בבקשה דחופה להעביר להם תשלום עבור הימים בהם שררו בארץ תנאי מזג אוויר קשים. בפנייתם למשרד ציינו המרכזים, המתוקצבים על בסיס מספר המשתתפים בפעילויותיהם כי "תנאי מזג האויר הקשים בשבועיים האחרונים, מסבים הפסדים כספיים רבים למרכזי היום. אני מבקש את התערבותכן המיידית ואפילו מענה זמני לחודשי החורף הקשים. אי שיפוי מרכזי היום, יביא לקריסתם."

כאמור, הביטוח הלאומי מעביר תשלום למרכזי היום, הפרוסים ברשויות המקומיות בכל הארץ, לפי מספר הזקנים המגיעים אליהם בפועל. בעקבות גל הגשמים, פחות זקנים הגיעו למרכזים, ותקציבם עתיד להיפגע משמעותית.

למרכזי היום הוצאות תפעוליות קבועות, שאינן תלויות במספר המשתתפים, כמו: שכר למטפלים שמגיעים מדי יום לעבודה, שירותי מזון, ושירותים נוספים שהמרכזים מספקים והם ערוכים לקליטתם של כל הקשישים שרשומים במרכז גם אם אלה לא מגיעים אליו.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

שמואל (סמי) קידר, מנכ"ל איגוד העמותות לזקן בישראל מסר כי "התופעה שהתרחשה בימי הלחימה בדרום חוזרת עכשיו גם בעקבות מזג האוויר. את מרכזי היום מפעילות עשרות עמותות שאינן משופעות במשאבים וקריסה של עמותה היא רק עניין של זמן. אי שיפוי מרכזי היום – אי תשלום עבור היעדרות בלתי צפויה של קשישים תוביל למצב שמרכזי היום לא יוכלו לפעול בגלל קושי כלכלי ולכך שלא יהיה פתרון לזקנים באותו היישוב."

תגובת משרד הרווחה לא התקבלה, נכון לשעת פרסום הכתבה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website