נחתמו הסכמות עם הנהלת ״מקס״: העובדים יקבלו מענק מכירה בגובה 35 מיליון ש״ח

מימין לשמאל: ראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו”ף, מנחם מליק, יו״ר ועד עובדי מקס רעות פבלוביץ, ומנכ״ל מקס רון פאינרו (צילום: דוברות ההסתדרות)

אחרי חודשים ארוכים של משא ומתן בצל עסקת המכירה של חברת האשראי והפיננסים מקס  לכלל אחזקות, הגיעו היום (שלישי) ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת החברה להסכמות בעניין מענק מכירה לעובדים.

המענק, בסך כולל של 35 מיליון שקל, יתחלק בין 1,500 עובדי ועובדות החברה בהתאם לוותק. המענק ישולם לעובדים כבר במשכורת חודש אפריל, בהינתן שעסקת המכירה תושלם עד מועד זה. כמו כן, ההסכם הקיבוצי, שעתיד היה להסתיים בחודש יוני הקרוב, יוארך בשנה נוספת עד יוני 2024, כך שעובדי החברה ימשיכו ליהנות מההטבות שקיימות בו ומתוספת שכר של כ-3.7% בהתאם להגדרות. כזכור, קבוצת כלל אחזקות צפויה לרכוש בעלות מלאה על מקס (לשעבר לאומי כארד) תמורת כ-2.5 מיליארד שקלים. בפברואר העניקו נגיד בנק ישראל אמיר ירון והמפקח על הבנקים היוצא יאיר אבידן לכלל החזקות את היתר השליטה ב-מקס.

יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל: "אנחנו מברכים את העובדים המסורים של מקס שהוכיחו כי הם מנוע הצמיחה של החברה. ההסכם שאליו הגענו הוא מאוזן וטוב לחברה ולעובדים כאחד, והוא מהווה תגמול ראוי על הצעדתה של החברה קדימה. תודה לחברי וחברות הוועד ולעומדת בראשו רעות פבלוביץ’ שידעו לעמוד איתן לכל אורך המו"מ כשטובת העובדים לנגד עיניהם".

מנכ"ל מקס רון פאינרו: "אני מברך על ההסכמות עם הוועד. הנהלת החברה רואה בוועד העובדים שותף לדרך, ואני מאמין שביחד נמשיך להגיע לשיאים חדשים".

ראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות המעו"ף, עו"ד מנחם מליק: "אני מברך על ההגעה להסכם ושמח שהנהלת החברה רואה בעובדים שותפים לדרך ולהישגים יוצאי הדופן של מקס. השותפות הזאת באה לידי ביטוי גם בהסכם זה, ואני מאחל להמשך שגשוגה של החברה ושל עובדיה".

יו״ר ועד עובדי מקס רעות פבלוביץ׳: ״המהלך התאפשר בזכות הנחישות והסולידריות של עובדי החברה. אני בטוחה שהמענק המכובד יסייע מאוד לעובדים, במיוחד בתקופה של אי-ודאות כלכלית, ריבית עולה ויוקר מחייה שהולך ומכביד. הגורם המרכזי לצמיחה שהחברה חווה בשנים האחרונות הוא ההון האנושי, ומשום כך ראוי היה שהעובדים והעובדות ייהנו מתגמול הולם. אני שמחה שההנהלה רואה אותנו כנכס העיקרי של החברה״.

יו"ר מרחב רמת-גן ובני ברק בהסתדרות אבי גלילי אמר: "העלייה המרשימה בשווי החברה קרתה בזכות העובדים. ומכאן, שהמכירה של מקס אינה אלא מכירה של ההון האנושי – העובדים עצמם. אני שמח שהגענו למעמד הזה שבו העובדים יתוגמלו על עשייתם ועל הצלחת החברה".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website