נמשך המאבק נגד סגירת ההוסטלים לנערות בסיכון: עשרות מפגינים בי-ם

עשרות עובדות ובוגרות של חמשת ההוסטלים לנוער במצבי סיכון שמייעד משרד הרווחה לסגירה, הפגינו (ראשון) סמוך לגשר המיתרים בכניסה לירושלים. במהלך ההפגנה חסמו המפגינות את הכביש לכמה דקות אחד המפגינים נעצר. העובדות קראו:"חיים כץ תתפטר הנערות שוות יותר" ו"מסיכון לסכנה". מאוחר יותר עברו המפגינים למחות מול משרד הרווחה.

ח"כ קארין אלהרר (כחול לבן), שנשאה דברים בהפגנה, אמרה כי "נראה שמשרד הרווחה שכח את תפקידו- לדאוג לשכבות המוחלשות בחברה הישראלית. עשרות נערות בסיכון, שאין להן מסגרת משפחתית או ביתית לחזור אליה, עומדות חסרות אונים מול הררי הביורוקרטיה של המשרד. ההוסטלים שמשמשים עבורן כמקלט חם, עומדים בפני סכנת סגירה, וזאת מבלי שנמצאת חלופה הולמת ומתאימה. הצעקה שלהן, היא הצעקה של כולנו. באנו היום להביע אותה באופן חד משמעי".

הפגנה נגד סגירת ההוסטל לנערות בסיכון. (קרדיט כוח לעובדים)

לפני כשלושה שבועות הודיע משרד הרווחה על סגירת חמישה הוסטלים לנערות בסיכון של חסות הנוער: בית אריאל, אורנים, ובית הצברית בירושלים, בית סנונית בכפר רופין ,ומעונית עפולה, זאת במסגרת רפורמה המתוכננת במערך. עם ההודעה על הסגירה פתחו בוגרות ההוסטלים במאבק, ופרסמו פוסטים בפייסבוק תחת התיוג #מסיכון_לסכנה, בהם סיפרו על התפקיד המשמעותי שמילאו מוסדות אלה בחייהם. מאז חזר בו המשרד מהכוונה לסגור את ההוסטלים בירושלים.

בשבוע שעבר הפגינו כשמונים בוגרות ההוסטלים בית סנונית ומעונית עפולה, לצד אנשי הצוות בהוסטלים, מול משרד הרווחה. שני המוסדות עתידים להיסגר בעוד פחות מחודש, באמצע שנת הלימודים, במסגרת רפורמה בחסות הנוער עליה הודיע המשרד לפני כשבועיים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website