נער לקוי ראייה זכה באליפות התיכונים של אלבמה בהיאבקות

המתאבק לקוי הראייה ג’יי ספנסר זכה השבוע באליפות התיכונים של מדינת אלבמה בהיאבקות. ספנסר עשה היסטוריה כפולה כאשר במקביל הפך למתאבק הראשון מתיכון ג’ון פול השני מהאנטסוויל אלבמה, שזוכה בתואר אלוף המדינה. ספנסר זכה באליפות לגילו למרות היתרון האדיר שיש ליתר המתאבקים עליו בשל יכולתם לראות ואמר בסיום הקרב "אל תתנו לשום דבר שמישהו חושב עליכם, לשנות את מה שאתם חושבים וכל עוד אתם מסוגלים להאמין שאתם יכולים לעשות משהו, אז אתם תצליחו בו".

No, it isn't hard to believe he's legally blind. He's talented and determined! Go on Jay! https://t.co/yNVSfN2efE

— CEC Div on VI & DB (@CEC_DVIDB) February 20, 2019

כשהיה ספנסר בן 3 גילו הוריו כי הוא סובל מלקות ראייה חמורה בשל מחלה תורשתית בשם LCA10. בשביל לראות טיפה ובצורה הטובה ביותר, הוא צריך להטות את ראשו ימינה, כך שהוא יוכל לראות מזווית עינו השמאלית. לאורך חייו, רבים לא האמינו שספנסר יוכל להתחרות באופן רציני באחד מענפי הספורט של התיכון לאור לקות הראייה הקשה שלו. במהלך התחרות ספנסר כמעט ולא רואה את היריב ורק מרגיש את הידיים והגוף הנצמדים אליו.

Blind wrestler becomes State Champ ????

Jay Spencer, moments after winning the Alabama state title:

“Don’t let what anyone thinks about you change how you think. As long as you believe you can do something, then you can.”

(via @CharityCSports)
pic.twitter.com/OYLxsQ0AIR

— CW (@CoyWire) February 18, 2019

בניגוד למה שאמרו לו, ספנסר לא וויתר וניסה מספר ענפי ספורט לפני שהחליט להתמקד בתחום ההיאבקות שהיה הכי מותאם לצורך שלו. ספנסר סיפר בראיון לקבוצת התקשורת של אלבמה לפני התחרות על בחירתו בענף ההיאבקות על-פני יתר ענפי הספורט שניסה. "מתוך כל ענפי הספורט שניסיתי, בהיאבקות היה הכי פחות מאתגר מבחינתי להשלים את הפער, כי היאבקות היא ספורט שבו צריך לגעת ולהרגיש", סיפר. מאמנו, ג’יימס דאוד, הסביר את האתגר שעומד לפניו: "הוא לא יכול להיבהל מהמקום או מהיריב, הוא לא מפחד, כל מה שהוא יודע זה שיש זוג ידיים שאמור לגעת בו, וזהו".

ספנסר נמצא בשנתו האחרונה בתיכון. עד כה הוא הצליח להעפיל שלוש פעמים רצופות לאליפות מדינת אלבמה לתיכונים, אך בפעמיים הקודמות לא העפיל לשלבים המתקדמים. את מה שאמר על לא להיכנע למה שאחרים חושבים אמר בסיום התחרות מעומק ליבו כשהוא מתנשף בכבדות מהמאמץ שהשקיע. אכן מילים מעוררות ההשראה מספורטאי צעיר שמזכיר לנו שבספורט הכל אפשרי, רק אם לא נוותר אף פעם.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website