נפטר פרופסור דב צ’רניחובסקי, יו”ר המועצה הלאומית לביטחון תזונתי בישראל

פרופסור דב צ’רניחובסקי נפטר הבוקר ממחלה. צ’רניחובסקי, שהותיר אחריו אישה, ילדים ונכדים, היה ראש תכנית מדיניות הבריאות במרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל; פרופסור אמריטוס לכלכלת בריאות ולמדיניות בריאות במחלקה לניהול מערכת בריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב; ויו"ר המועצה הלאומית לביטחון תזונתי בישראל. לפני חודשים אחדים מונה על ידי שר הבריאות יולי אדלשטיין לחבר במועצת הבריאות של משרד הבריאות.  

בהודעת מרכז טאוב נכתב: "כי דב היה חלק ממרכז טאוב מיום שהוקם בשנת 1982. במשך שנים הוא פעל נמרצות לקידום נושאי הבריאות והחברה בישראל בממשלה, בתקשורת ובזירות רבות נוספות.  

"דב כיהן בוועדות ציבוריות רבות, ובראשן ועדת החקירה הממלכתית שהובילה לחקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. הוא פרסם מאמרים רבים במסגרת מרכז טאוב ובכתבי עת מדעיים מובילים, ובכמה מהם אף היה חבר מערכת. דב הוביל בין השאר את נושאי הביטוח הסיעודי ומימון מערכת הבריאות בישראל, ופעל רבות למען שוויון בנגישות למערכת הבריאות וביטחון תזונתי".  
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ליאון רקאנטי, שהיה שותף של צ’רניחובסקי בפורום לקידום מערכת הבריאות, כתב לזכרו את הדברים הבאים: אני מצטער להודיע שחברנו היקר דב צ׳רניחובסקי נפטר הבוקר ממחלת הסרטן. דב ואני חברים למעלה מ- 50 שנה ואני אבל מאד על לכתו בטרם עת. דב היה מגדלור של יושרה מקצועית, חריצות בלתי מתפשרת לצד נועם הליכות, דיבור בגובה העיניים וכיבוד אדם. העריך ואהב מאד את מערכת הבריאות בישראל וחתר ליישום רפורמות שיציבו אותה עם המובילות בעולם. דב היה איש משפחה מסור וחבר נאמן , חם ואכפתי. לכתו בטרם עת הוא אובדן גדול עבורי ועבור כולנו. נזכור אותו לעד". 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website