נשות הכבאים מפגינות במחאה על פגיעה בתנאים ויחס משפיל: “הבעלים שלנו הם מלאכים בדמות אדם”

"הנציב בא למלחמה – ויקבל מלחמה" , הצהיר השבוע ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות. נשות הכבאים מפגינות בשעה זו מול ביתו של רב טפסר דדי שמחי, נציב כבאות והצלה, בגדרה. ההפגנה מתקיימת לאחר עשרות אספות מחאה שכינסה ההסתדרות ביום שלישי השבוע, ולאחר שביום שישי האחרון התחייבו נשות הכבאים להפגין מול בית הנציב "כל שישי, עד שנרגיש שינוי בשטח".

המפגינות נושאות שלטים עליהם כתוב "כיביתם לבעלים שלנו את האש בעיניים", "לשימחי יש ביטוח – לנו אין", ו"מאחורי כל כבאי עומדת משפחה".

"הבעלים שלנו שאתה מנסה לרסק הם מלאכים בדמות אדם" אמרה כרמית אושר, 43, מכפר תבור, שבעלה משרת בתחנה בטבריה. "הם אלה שמצילים אנשים בזמן שאתה במגדל השן שלך".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

כרמית אושר ובתה יהלי, בת 10 (צילום: הדס יום טוב)

 

 

 

 

 

 

 

"הגעתי להזדהות עם נשות הכבאים. כשיש אדם שהוא לא בנאדם בראש ארגון, הוא לא צריך להיות שם. הכבאים הם בחזית של מדינת ישראל. לא יתכן שיטילו עליהם אימה" אמרה דינה אלימלך, יו"ר ועד עובדי נעמ"ת.

"בחיים שלך לא רצת לשריפה" צעקה הילית, 33, הנשואה לכבאי מתחנת איילון, אל עבר ביתו של הנציב. "הכבאים חיים טוב בפנסיה, אבל הם לא מגיעים לגיל הפנסיה", הוסיפה כרמית.

הנחיית הנציב, להפוך את הכבאים לשומרים בתחנות על חשבון הזמן שנועד למנוחה והתרעננות בין הקפצות, היתה הקש ששבר את גב הגמל. טענות נוספות כנגד שמחי כוללות היעדר כיסוי ביטוחי מתאים לכבאים (נושא בגינו הגישו ההסתדרות וארגון הכבאים עתירה כנגד המדינה לאחרונה), שלילת תנאים סוציאליים והתעמרות בכבאים המשרתים תחתיו. "הנציב יסיים את תפקידו בקרוב, אבל הכבאים ימשיכו בעבודתם עוד שנים רבות במסירות, בחברות ובאומץ", אמר בר-דוד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website