נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: צה”ל תקף מחסנים איראנים בדמשק

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה השבועית כי צה"ל תקף בסוף השבוע בסוריה. "צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה", אמר נתניהו, "רק ב-36 השעות האחרונות חיל האוויר תקף מחסנים של איראן עם נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. צבר התקיפות האחרונות מוכיח שאנו נחושים יותר מתמיד לפעול נגד איראן בסוריה".

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה בשישי בלילה כי מערכות ההגנה האווירית המוצבות בסמוך לבירה, הופעלו כדי להגן על שדה התעופה לאחר ששוגרו לעברו מספר טילים בידי מטוסי קרב ישראליים בסמוך לשעה 23:00. לפי הדיווח, מרבית הטילים ששוגרו יורטו על-ידי מערכות ההגנה האוויריות ורק מחסן אחד נפגע בהתקפה.

במתקפה האחרונה שיוחסה לישראל בסוריה, ב-23 בדצמבר, טען גורם במשרד ההגנה האמריקני כי בכירים בחיזבאללה היו מטרת התקיפה וכמה מהם נפגעו, בנוסף למחסני תחמושת איראניים, כך על פי דיווח בעיתון האמריקני "ניוזוויק", בו נכתב כי המידע הועבר מאותו גורם בעל גישה ישירה למידע מבכירים בצה"ל המעורים בתקיפה. התקיפה אירעה דקות לאחר שאנשי חיזבאללה היו אמורים לעלות על מטוס לאיראן.

בשבוע שעבר דווח כי הכוחות האמריקניים החלו בנסיגה מסוריה, זאת על רקע ביקורת במערכת הביטחון האמריקנית כנגד הנשיא טראמפ על כי היציאה האמריקנית תיצור וואקום שיגביר את החדירה האיראנית ודבריו של מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפיאו, כי ארה"ב תמשיך לפעול בסוריה ככל שיידרש.

טילים מעל סוריה,תמונה מתוך סרטון שהפיצה סוכנות חדשות סורית , 25 בדצמבר 2018 (SANA via AP)

Leave a Reply

Name *
Email *
Website