נתניהו: “ההחלטה לפתוח את אולמות השמחות הייתה מהירה מדי”

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב (שבת) סרטון שבו קרא לאזרחי ישראל שלא ללכת לבתי הכנסת מחר ומחרתיים. נתניהו הודה כי ייתכן שהפתיחה הכוללת של מערכת החינוך הייתה שגויה.

"אנחנו בעיצומה של מלחמה עולמית במגפה עולמית. בגל הראשון היינו בין המדינות הראשונות לסגור את השמיים ולהטיל סגר כללי על המדינה" אמר נתניהו. "בגל השני – מדינות כבר עשו סגרים גדולים על מחוזות נרחבים, בתוכן אנחנו – מדינה ראשונה שעושה סגר כללי על כל המדינה. אני צופה שעוד מדינות יבואו בעקבותינו".

אנחנו בשעת חירום לאומי. כולנו צריכים להתגייס יחד כדי לנצח את הקורונה. עדכון חשוב ממני אליכם:
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום שבת, 26 בספטמבר 2020

"אנחנו פועלים בשלושה שלבים: שלב ראשון – סגר, שלב שני – שגרת קורונה עם בדיקות מהירות, שלב שלישי – חיסון. השלב של הסגר הוא קשה, אני יודע את זה, אבל אין ברירה. יש לנו כ-1,400 מתים, חולים קשים. בתי החולים שנאנקים, צעירים שנדבקים ויהיו אחר כך עם סימני לוואי לכל החיים ולכן צריך לפעול".

עוד אמר נתניהו: "שמענו את המומחים. היו כאלה שאמרו שאפשר לפתוח, להשאיר כלכלה פתוחה. לדעתי, וברוב קולות, השרים הסכימו איתי: זה לא נכון. צריך סגר מלא. האם נעשו טעויות בדרך? ודאי. ההחלטה שלנו לפתוח את אולמות השמחות הייתה מהירה מדי, אולי גם ההחלטה לפתוח את כלל מערכת הלימודים".

"ההחלטות הפופוליסטיות בכנסת לבטל את ההגבלות שהטלנו – הממשלה – לאחר שראינו שהתחלואה עולה, שגויות לחלוטין. מקהלת ‘הכול סבבה’ כל ערב באולפנים, שאמרה שזה בסך הכול ‘שפעת עם יחסי ציבור’, שלא צריך לציית וזה סתם הגזמות – זה תרם לפרימת כל המשמעת הציבורית והציות להנחיות משרד הבריאות".

"גם אם יש כאלה שמפירים את ההנחיות – אל תלכו שבי אחריהם. אני מבקש מכם מה שביקשו הרבנים, מה שביקש חברי אריה דרעי ואני מבקש מכם, כראש ממשלת ישראל שמתפלל כל יום כיפור בבית הכנסת: אל תלכו השנה לבתי הכנסת. תתפללו בחוץ – ונשמרתם לנפשותיכם".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website