נתניהו לפוטין: “הקשר הישיר בינינו תרם לביטחון וליציבות באזור”

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נועדו (רביעי) בקרמלין במוסקבה, בפתח הפגישה אמר נתניהו לעמיתו כי "הקשר הישיר בינינו הוא נדבך חיוני שמנע סיכונים וחיכוכים בין הצבאות שלנו, ושתרם לביטחון וליציבות באזור".

פוטין אמר לנתניהו כי "חשוב מאוד שנמשיך לשתף פעולה בינינו. רוסיה הייתה שותפה בתמיכה בהקמת מדינת ישראל. החיים מתפתחים ודורשים משא ומתן, ונרצה מאוד לדבר על המצב באזור ועל סוגיית הביטחון".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקרמלין במוסקבה (צילום: חיים צח / לע"מ).

נתניהו, שלפני צאתו לרוסיה אמר כי "מבחינתו מוקד השיחות הוא מניעת התבססות איראן בסוריה", אמר היום בקרמלין כי "האיום הגדול ביותר ליציבות ולביטחון באזור מגיע מאיראן וגרורותיה. אנחנו נחושים להמשיך בפעולה התקיפה שלנו נגד הניסיונות של איראן, שקוראת להשמדתנו, ונגד הניסיונות שלה להתבסס צבאית בסוריה".

בנוסף, הזמין ראש הממשלה נתניהו את הנשיא פוטין להשתתף בטקס חנוכת האנדרטה לזכר נופלי המצור על לנינגרד כאורח הכבוד והנשיא  פוטין נענה להזמנתו.

נתניהו קיצר את נסיעתו, וישוב עוד הערב לישראל, זאת בעקבות האפשרות שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יודיע כבר מחר על הגשת כתב אישום נגדו בכפוף לשימוע. כזכור, פגישתם של נתניהו ופוטין הייתה אמורה להתקיים בשבוע שעבר, אך נדחתה ברקע מאמציו של נתניהו להביא לאיחוד מפלגות הימין לקראת סגירת הרשימות ביום חמישי האחרון.

זהו ביקורו הראשון של נתניהו בקרמלין מאז משבר יירוט מטוס הביון הרוסי בספטמבר האחרון. אם כי שי המנהיגים נפגשו לפגישה קצרה בחודש נובמבר האחרון בשולי ועידת השלום בפריז.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website