נתניהו לפומפאו: “לפעול יחד כדי לבלום את התוקפנות האיראנית באזור”

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אתמול בלילה (שני) עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו בבריסל לדון בהתפתחויות האזוריות. בהודעת לשכת נתניהו נמסר כי בפתח הפגישה הדליק ראש הממשלה נר שני של חנוכה יחד עם מזכיר המדינה וכי המפגש החל בפגישה בארבע עיניים. לראש הממשלה התלוו גם ראש המוסד יוסי כהן, ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת והמזכיר הצבאי אבי בלוט.

This evening in Brussels, I met with with PM @netanyahu. It was a joy to wish him a happy #Hanukkah as we lit candles on the menorah. #ChagSameach! I also emphasized our commitment to #Israel’s national security & absolute right to self defense. pic.twitter.com/sF8m6rjsM0

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) December 3, 2018

בפתח הפגישה הודה נתניהו לפומפיאו על הצהרותיו "בנושא ההפרה האחרונה של איראן בעקבות ירי הטילים הבליסטיים" והוסיף כי הוא מצפה, "לדון עמך בדרכים בהן נוכל לפעול יחד כדי לבלום את התוקפנות האיראנית באזור- בסוריה, בעיראק, בלבנון ובמקומות אחרים, ולהמשיך במאמצינו להשיג שלום וביטחון עבור כולם".

בהודעת מזכיר המדינה בדבר הפגישה עם נתניהו נמסר כי פומפאו הביע את המחויבות של ארה"ב לישראל לביטחונה, לזכותה להגנה עצמית ולמאבק במהלכים אנטי ישראלים באו"ם. מזכיר המדינה חזר גם על תמיכתה של ארה"ב בחימום היחסים והגברת הדיאלוג בין ישראל ושכנותיה במזרח התיכון כולל עמאן וצ’אד. עוד נמסר בהודעה כי בין ארה"ב לישראל ברית חזקה ובנושא האיראני נאמר כי ארה"ב תתמודד עם איומי המשטר האיראנים באמצעות הפעלת לחץ מקסימלי.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website