נתניהו נגד מנדלבליט: “נראה שנכנע ללחץ של השמאל והתקשורת”

בתגובה לפרסומים הלא רשמיים הערב (חמישי) לפיהם בכוונת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לדחות את בקשת פרקליטיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו שלא לפרסם את החלטותיו בדבר התיקים בהם נחקר רה"מ לפני הבחירות מיהרה לשכת ראש הממשלה לפרסם את תגובתה שלה. המשמעות של דחיית הבקשה היא כי מנדלבליט צפוי להודיע כבר בתוך כחודש את הכרעתו בתיקי נתניהו, דבר שעלול להטות את דעת הקהל הציבורית לפני הבחירות.

בהודעה מטעם נתניהו נמסר כי "נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר – ולפני הבחירות". לפי ההודעה, רק הבוקר הניחו פרקליטי רה״מ דרישה בפני היועץ לבצע השלמות חקירה של למעלה מ-60 עדים משמעותיים שלא נחקרו באף אחד מהתיקים. "עוד לא יבש הדיו וכבר הערב נחפזים להדליף מהפרקליטות (כאמור, לא יצאה הודעה רשמית עדיין – ע.י) שאין שום כוונה לבדוק עדים חיוניים אלה. בהחלטה הגורלית ביותר בתולדות המשפט בישראל, דוחסים תהליך של שנה וחצי לכמה ימים. אנו מקווים שהלחץ האדיר של השמאל על היועץ לא יכניע אותו פעם נוספת כשיידרש להחליט אם להתייחס לשתיים וחצי כתבות בוואלה כאל שוחד", לשון ההודעה.

מי שמיהרה להגיב לדברי נתניהו היא יו"ר האופוזיציה עד לאחרונה ויו"ר מפלגת ‘התנועה’, חברת הכנסת ציפי לבני שאמרה כי ״קרבות המאסף שנתניהו מנהל תוך כדי הסתה נגד הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה – לא ינקו את החשדות החמורים שמיוחסים לו". לבני כתבה בהמשך הודעתה כי לא תתן לפגוע בדמוקרטיה ובשלטון החוק וכי תגן "על מערכת המשפט ושומרי הסף".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website