נתניהו: נערכים ל-150 אלף חיסונים ביום, יציאה ממגבלות הקורונה אפשרית בסוף פברואר

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (שבת) כי הממשלה ומערכת הבריאות מתכננת להגיע עד סוף השבוע הקרוב ל-150,000 חיסונים לקורונה ביום. "זה שיא עולמי", אמר. לדבריו, הוא שוחח בסוף השבוע עם ראשי החברות שמספקות לישראל חיסונים וביקש מהם להגביר את קצב אספקת החיסונים לישראל, ו"הם אמרו לי שהם חושבים שהם יכולים לעשות זאת" – כלומר, לא מדובר עדיין בהתחייבות לאספקת חיסונים בכמות הנדרשת.

נתניהו אמר כי בתוך 30 יום מהגעה לקצב של 150 אלף ביום יינתנו בישראל 4.5 מיליון מנות חיסונים, ומאחר שכל אדם נדרש לשתי מנות חיסון, מדובר ב-2.25 מיליון אזרחים בישראל. "זה השלב הקריטי, השלב הראשון, כי פה נמצאת כל האוכלוסייה בסיכון, כל הצוותים הרפואיים, כל האנשים מעל גיל 60. בשכבה הזאת נמצאים 95% מהתמותה."

לדברי נתניהו, עמידה בקצב כזה של חיסונים יכולה לאפשר יציאה ממגבלות הקורונה בסוף חודש פברואר. "ברגע שגמרנו את השלב הזה (של חיסון 2.25 מיליון אזרחים – א.צ.), תוך 30 יום אנחנו יכולים לצאת מהקורונה, לפתוח את הכלכלה ולעשות דברים שאף מדינה לא יכולה לעשות."
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

"אחר כך יבואו עוד 4.5 מיליון ועוד 4.5 מיליון, אבל זה השלב הקריטי ואנחנו יכולים להשיג אותו. בשורה ענקית. אבל בקשה – אנחנו הולכים למבצע חיסונים ענק שאין כדוגמתו בעולם ואני מבקש מכם תוך כדי זה לעשות את הסגר הקצר והמהודק. שני הדברים יחד מוציאים אותנו מהקורונה ראשונים בעולם״.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website