נתניהו: סגר כללי משלישי עד שישי, איסור מוחלט על יציאה מהבתים במהלך ליל הסדר

ראש הממשלה הודיע על סגר שיוטל החל ממחר (שלישי) בשעה 16 ועד ליום שישי בשעה 07:00, כך שתושבי ישובים וערים לא יוכלו לצאת מהישוב בו הם מתגוררים. מיום רביעי בשעה 18:00 הגבלות התנועה יוחמרו ויוטל עוצר של ממש כך שלא ניתן יהיה לצאת מפתח הבתים. הגבלות אלו יהיו תקפות עד יום למחרת בשעה 07:00 בבוקר.

ראש הממשלה חזר והדגיש כי "אני אומר פה בצורה הכי ברור שיכולה להיות. פסח לא יהיה פורים. תחגגו רק עם המשפחה המצומצמת שנמצאת אצלכם בבית", וזאת "למען עצמכם, למען יקיריכם, למען השוטרים והשוטרות, החיילים והחיילות". נתניהו הודה גם לצוותי מד"א והצוותים הרפואיים שפועלים לטובת הציבור כולו.

"נאכוף את הסדר בנחישות" הוא הוסיף וביקש מהאזרחים "למלא אחר ההנחיות במשמעת עצמית ובאחריות אישית". לדבריו הוא מודע לכך ש"זוהי הכבדה גדולה אבל אין ברירה".
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

בפתח דבריו אמר נתניהו כי זהו "שבוע גורלי לעולם ולמדינת ישראל. הימים הבאים ייקבעו את הכיוון – התקדמות או נסיגה, ולאנשים רבים חיים או מוות". הוא הוסיף כי "חוכמת הדורות שלנו מלמדת שיש דרך קצרה שהיא ארוכה ויש דרך ארוכה שהיא קצרה. כשמדובר בחיים שלכם אזרחי ישראל אסור שיהיו קיצורי דרך".

לראשונה התייחס ראש הממשלה לתהליך היציאה מהסגר, ואמר כי במידה וימשכו המגמות החיוביות "נצא מהסגר אחרי חג הפסח והמימונה". התהליך יהיה מדורג ואחראי ויתחיל באלו שהכי בטוחים מפני המחלה כאשר אלו שנמצאים בסיכון ייצאו אחרונים מהסגר. מרכיב אחד ממנה יכלול עשרת אלפים בדיקות ביום שיאפשרו להקל על היציאה מהסגר, לדבריו.

"תחילת היציאה תפיח רוח חיים במשק" אמר ראש הממשלה והתייחס גם לתכנית הכלכלית שלדבריו כוללת העברת "סכום דמיוני כדי לעזור לכם, העצמאים, המובטלים. הסכום הזה כולל גם את מענק החג שנמצא בשלבי חקיקה מתקדמים, מקווה שיגיע בחול המועד אל חשבון הבנק שלכם". הוא ביקש מכולם לקנות מוצרים שיוצרו בישראל כדי לעזור בשיקום המשק.

ראש הממשלה איחל רפואה שלמה לראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון וחיזק את תושבי בני ברק ואת ראש העיר של העיר הנמצא גם הוא בבידוד.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website