נתניהו על הביקורת בעניין עוצמה יהודית: “צביעות ומוסר כפול של השמאל”

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שבת), לראשונה, על הביקורת שנמתחה נגדו  במערכת הפוליטית בישראל על האיחוד אליו דחף בין הבית היהודי לעוצמה יהודית, איחוד שעתיד להכניס לכנסת הבאה נציגים של תנועת כך. בפרסום בחשבון הטוויטר שלו, כינה נתניהו את הדברים "צביעות ומוסר כפול של השמאל". נתניהו לא התייחס לגינוי יוצא הדופן ספג המהלך מצד ארגונים יהודיים בארה"ב.

איזו צביעות ומוסר כפול של השמאל. הם מגנים גוש חוסם בימין עם מפלגות ימניות בזמן שהשמאל פעל להכניס את האיסלאמיסטים הקיצוניים לכנסת כדי לייצר גוש חוסם:

— Benjamin Netanyahu (@netanyahu) February 23, 2019

"איזו צביעות ומוסר כפול של השמאל" כתב ראש הממשלה, "הם מגנים גוש חוסם בימין עם מפלגות ימניות בזמן שהשמאל פעל להכניס את האיסלאמיסטים הקיצוניים לכנסת כדי לייצר גוש חוסם: ב-99′ ברק השתתף בכנס בחירות עם השיח’ המסית ראאד סלאח, נציגי העבודה ומרצ הצביעו לעזמי בשארה שריגל לטובת חיזבאללה כדי שייכנס לכנסת, והרצוג פעל להסכם עודפים עם הרשימה המשותפת ואמר שהח"כים הערביים לגיטימיים לממשלה".

עוד כתב כי "לשלול איחוד עם מפלגות ימניות זה פסול אבל לפעול כדי להכניס מסיתים ומרגלים נגד ישראל זה לגיטימי. שיא האבסורד".

מוקדם יותר הערב, התייחס גם בני גנץ, המועמד המוביל מול נתניהו  לראשות הממשלה,  להודעת הגינוי של יהדות ארה"ב. "התגובה החריגה של AIPAC, ארגון שאינו עוסק בשגרה בפוליטיקה הפנים-ישראלית" אמר, "מוכיחה כי בנימין נתניהו חצה שוב גבולות אתיים רק כדי לשמור על מושבו תוך כדי פגיעה קשה בצלם הישראלי, במוסר היהודי וביחסינו החשובים עם יהדות ארה"ב".

שותפו למפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, התייחס גם הוא להודעת הגינוי מארה"ב. "אצל נתניהו כמו אצל נתניהו הפוליטיקה לפני ישראל" כתב בדף הטוויטר שלו, "כשגם החברים הטובים ביותר שלנו מרגישים צורך לגנות אז צריך להיות ברור לכולם שקו אדום נחצה. נתניהו גרם נזק עצום לתדמית של ישראל בעולם ומוכן לסכן את הדמוקרטיה שלנו כאן בבית.

אצל נתניהו כמו אצל נתניהו הפוליטיקה לפני ישראל. כשגם החברים הטובים ביותר שלנו מרגישים צורך לגנות אז צריך להיות ברור לכולם שקו אדום נחצה. נתניהו גרם נזק עצום לתדמית של ישראל בעולם ומוכן לסכן את הדמוקרטיה שלנו כאן בבית. https://t.co/wyYCTrZIXQ

— יאיר לפיד Yair Lapid (@yairlapid) February 23, 2019

‏"תודה לכם מנהיגי הארגונים היהודיים, איפא"ק ו- AJC על הגינוי הברור של ‘עוצמה יהודית’" מסר יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, "העובדה שנתניהו תומך במפלגת כהניסטים קיצונית היא חציית גבול מביכה ומקוממת. אנחנו נעשה הכל כדי שהמפלגה הגזענית הזאת לא תיכנס לממשלה הבאה".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, מסרה כי "כשהארגון שביבי בונה עליו את שיא הקמפיין שלו (כינוס שדולת אייפאק במרץ) מוציא לבני טיפוחיו החדשים של ביבי כרטיס אדום – סימן שיש לו בעיה אמיתית. יש קווים אדומים והם עוברים בנציגים של ארגון הטרור כהנא חי בכנסת".

Leave a Reply

Name *
Email *
Website