נתניהו על התייחסות הממשלה למצב באוקראינה: ״אבסורד, לא הזמן להתבטאויות מיותרות״

דבר

  • רסס

צרו קשר עם המערכת:

עדכון אחרון: 28.02.2022 | 18:18

  • Share via Whatsapp
  • שתפו
  • צייצו
  • open more

    • שלחו במייל
    • הדפיסו

דיון 40 חתימות מתקיים היום (שני) במליאת הכנסת. נושא הדיון אותה יזמה ח"כ אורית סטרוק, ונערך בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, הוא "הקרב על הנגב – האם הממשלה תיכנע?". מאוחר יותר, מליאת הכנסת תדון במספר חוקים, ביניהם הצעת חוק שירות הקבע בצבא הגנה לישראל (גמלאות) – "חוק הפנסיות" והצעת חוק התכנית הכלכלית למלחמה ביוקר המחיה.

בפתח דבריו, אמר ראש הממשלה נפתלי בנט: "אני מבקש להתייחס לסוגיית הפשיעה בנגב, במשך שנים רבות הייתה הזנחה כוללת ומערכתית של הפשיעה בחברה הערבית בכלל ובנגב בפרט. ההזנחה הזאת הובילה למצב של הפקרות מוחלטת, אובדן הביטחון של אזרחי המדינה ותחושה אמיתית בקרב כל ישראל של חוסר משילות".

"ראינו את זה בא לידי ביטוי בשומר חומות ברחבי הארץ. מהקמת הממשלה הובלנו שינוי משמעותי ביחס לסוגיה. היו מעל 1,400 פעילויות ואנחנו מתחילים לראות תוצאות בשטח. יש עליה של עשרות אחוזים בתפיסת כלי ירי לעומת שנה שעברה. 2021 הייתה שנת שיא בתפיסות אמל״ח, מעצרים וכתבי אישום. מאז שנת 2022 רואים ירידה של עשרות אחוזים במקרי הירי בחברה הערבית. אלו תוצאות. יש מאבק גם במשפחות הפשע, מסתכלים להם בעיניים ונאבקים. בכירי משפחת חרירי נעצרו ויוגש נגדם כתב אישום".

לאחר מכן, עלה יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו והשיב לטענות בנט: "יש סיבה טובה מאוד מדוע תושבי הנגב מצביעים לליכוד ומצביעים יותר ויותר לליכוד. בעשור האחרון, בנינו כבישים מהירים, רכבות לבאר שבע, עם חשמול, כבישים שמגיעים גם לעומקי הנגב, רכבת לנתיבות, תחנות, תחנות משטרה, 10-11 יותר לעומת מה שהיה קודם-1. פי עשרה. מגדלים בדימונה – אין מקום יותר בנתיבות ובשדרות, ביקוש ענק".

בהמשך, התייחס נתניהו להתבטאות של חברי הממשלה בעניין הפלישה הרוסית לאוקראינה והסכם הגרעין: "אלו ימים רגישים בזירה העולמית ובימים כאלה מוטב למעט בהתבטאויות בנושא העולמי שעומד על הפרק. בוודאי כשמדובר בהתבטאויות מיותרות. עוד יהיה מה לומר בנושא, אבל עכשיו זה לא הזמן. האבסורד הוא שממשלת ישראל בוחרת לדבר ולדבר ודווקא בעניין הזה״.

ראש האופוזיציה הוסיף: ״בעניין אחר, שחייבים לדבר בו, שחייבים באמת לעסוק בו היא שותקת ולא עושה כלום. מול הדהירה להסכם הגרעין שיאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני נגדנו. הסכם שמגיע . אני לא יודע אם זה ימים או שבועות אבל הוא ממשמש ובא. ומה בנט ולפיד עושים? לא אומרים כלום ולא עושים כלום".

עוד אמר ראש האופוזיציה על בנט ולפיד: "הם לא נאבקים בדעת הקהל העולמית נגד הסכם הגרעין עם איראן. הם לא מגייסים את דעת הקהל, הם לא מגייסים את הקונגרס והסנאט נגד ההסכם הרע, הם פשוט מרכינים ראש בפני ארה"ב. לפני מספר חודשים, בנט אמר ‘אנחנו לא דובי לא לא. לא נתנגד לכל הסכם, לא מחפשים לריב. עוד הצלחה כזו ואבדנו. ‘הצלחה כזו’ הביאה לכך שארה"ב הסירה סנקציות מאיראן, שממשיכה יחד עם ארה"ב לדהור להסכם המסוכן נגדנו.

נתניהו הוסיף: ״זה אבסורד שממשלת ישראל שותקת לחלוטין בעניין הזה. אני בטוח שאתם רואים את כל המומחיות של שרי הממשלה במישור הבינלאומי. שר החוץ  לפיד אמר רק לפני שבועיים לא תהיה פלישה לאוקראינה".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website