נתניהו קיצר ביקורו בארה”ב: “נגיב בעוצמה”, גנץ: “נתניהו איבד את הבטחון”

בעקבות פגיעת הרקטה בבית בשרון, מגיבה המערכת הפוליטית, 15 ימים לפני מועד הבחירות, בחריפות ומתקפה ישירה על מדיניותו של ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו. נתניהו, המצוי בביקור בוושינגטון יקצר את ביקורו, יפגש הערב עם הנשיא טראמפ, אך ביטל את נאומו בוועידת איפא"ק. בהודעה שמסר, הגדיר נתניהו את הירי "היתה כאן התקפה נפשעת על מדינת ישראל, ואנחנו נגיב בעוצמה".

יו"ר העבודה, אבי גבאי, הגיע לאזור הפגיעה במושב משמרת, לצד מספר 2 ברשימה טל רוסו וחבר הכנסת עמר ברלב, ואמר: "נתניהו אחראי למצב הביטחון הירוד. הוא איבד את ההרתעה וחיזק את החמאס. נתניהו הוא ראש ממשלה של דיבורים ולא של מעשים. ראש ממשלה ושר ביטחון כושל. נתניהו החזיר את הביטחון בעוטף עזה וכעת בישובי מרכז הארץ לתחילת שנות החמישים. הנאומים היפים ומזוודות הכסף שנתניהו מעביר לחמאס לא מספקים ביטחון. הגיע הזמן שנתמודד עם חמאס באומץ ולא בפחדנות של נתניהו. נתניהו יכול להישאר בארצות הברית ולעסוק בהסברה. שישאיר את העשייה והביטחון לאלו שיש להם תכניות מעשיות."

הפגיעה במושב משמרת (קרדיט: דוברות המשטרה)

רא"ל במיל’ והמועמד מטעם ‘כחול לבן’ לראשות הממשלה בני גנץ היה ראשון המגיבים, כשהוא נמצא בוושינגטון לקראת נאום בוועידת איפא"ק: "נתניהו איבד את הביטחון ואזרחי ישראל חווים שוב אזעקה ופגיעה ישירה בבית הפעם בשרון. המציאות שבה חמאס הופך את ישראל לבת ערובה היא חסרת תקדים ובלתי נתפסת. מדובר בפשיטת רגל ביטחונית ונתניהו חייב לארוז מייד ולשוב לישראל כדי לטפל בהסלמה החמורה.

מי שאינו מגיב בתוקפנות וכח ומשלם פרוטקשן לחמאס, מתייחס בביטול להתקפות על תושבי הדרום, ומזלזל בהתקפה על תל אביב, מקבל כעת טילים על השרון.
האם גם עכשיו תנוח דעתו עם הודעת חמאס על טעות או שיואיל סוף סוף להתרכז בביטחון אזרחי המדינה ולא בעיסוק בענייניו המשפטיים. אני שולח איחולי החלמה מהירה לפצועים."

משה פייגלין, יו״ר מפלגת זהות, מסר: ״כל הצמרת המדינית-בטחונית: נתניהו, יעלון וגנץ, שהובילה את צה"ל לתבוסה המפוארת בצוק איתן, ולשיתוק נוכח 500 טילים שנורו על באר שבע והדרום, כל הצמרת הזו, המתגוששת עכשיו על הנהגת המדינה –
אחראית לכך שילדי השרון הפכו לבני הערובה של עזה״.

הפגיעה במושב משמרת (קרדיט: דוברות המשטרה)

איחוד מפלגות הימין מסר: ״תושבי השרון וגוש דן קיבלו בשבועיים האחרונים טעימה קטנה ליום שאחרי מימוש תכנית המאה של טראמפ והבאת קו הגבול מרחק יריקה מביתם. הגיע הזמן להפסיק עם התרוצים ותשלומי הפרוטקשן. לא מדובר בטעות וגם לא בפגיעת ברק. רק תגובה לא מידתית ומעבר ממגננה להכרעה תחזיר למדינת לישראל את הבטחון והכבוד הלאומי.״

הימין החדש בתגובה: ״ההרתעה הישראלית קרסה, וצריך לומר ביושר: נתניהו נכשל מול החמאס. שחרורי המחבלים, הפחד מלהרוס בתי מחבלים, ההבלגה מול הטילים לדרום – כל אלה הביאו את חמאס להפסיק לפחד מישראל. נתניהו ראש ממשלה טוב ושר ביטחון כושל, שתחת כהונתו מינה לשרי ביטחון את ברק, בוגי וליברמן ואת עצמו – וכולם נכשלו.
הגיע הזמן למנות את בנט לשר הביטחון כדי לנצח את חמאס״.

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו ח״כ אביגדור ליברמן, בעקבות הירי מעזה לעבר השרון: ״הכתובת הייתה על הקיר. כל בר דעת הבין שאנחנו עומדים בפני הסלמה חמורה עם החמאס. עוד אתמול בבוקר הוצאתי מכתב בהול ליו״ר ועדת חוץ וביטחון בדרישה לכנס את הוועדה לישיבת חירום. אי אפשר לתעתע יותר באזרחי ישראל ולספר שגם הטיל הזה שוגר בטעות. אי אפשר להבליג על המהומות האלימות והקשות שהתרחשו במהלך סופ״ש ואי אפשר להבליג על פציעתו של קצין שב״ס על ידי אסירי חמאס. המדיניות התבוסתנית של הממשלה המנסה בכסף רב לקנות מעט שקט בדרום לפני הבחירות ולהקריב את ביטחונם של אזרחי ישראל אחרי הבחירות- זו פשיטת רגל מוסרית וביטחונית. אני קורא לממשלה להודיע על עצירה מיידית של תשלומי הפרוטקשיין, ביטול כל המחוות שנעשו והפסקת כל המגעים עם ארגון הטרור. כשהתפטרתי מתפקיד שר הבטחון, הזהרתי מפני המדיניות השגויה שאימץ הקבינט ועל אובדן ההרתעה הישראלית. הגיע הזמן לאמץ מדיניות אחרת, זו שהצעתי מלכתחילה.״

יאיר לפיד אמר: "באוקטובר האחרון עמדתי מול הבית של מירי תמנו בבאר שבע שנהרס מפגיעת טיל. ונתניהו לא הגיב. אחר כך ירדו 500 טילים ופצמ״רים על ישובי עוטף עזה. ונתניהו לא הגיב. ואז שני טילי פאג׳ר על תל אביב. ונתניהו לא הגיב. אני בעד מדיניות שקולה ואחראית, אבל זו לא מדיניות שקולה. נתניהו פשוט לא מגיב. הוא עסוק מדי בעניינים אחרים ובדרך ישראל איבדה את ההרתעה. אנחנו נדע להחזיר אותה. צה״ל הוא הצבא החזק במזרח התיכון. בני גנץ, בוגי יעלון וגבי אשכנזי הם האנשים שהפכו אותו לכזה. שולח הבוקר ברכת החלמה לפצועים ממשמורת".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ’ הבוקר בטוויטר: "אני קורא לראש הממשלה להמשיך בשליחותו המדינית החשובה בארה"ב ובשום אופן לא לבטל אותה ולשוב ארצה, אלא אם הוא מחליט סוף סוף לכסח לחמאס את הצורה בלי מעצורים. לכנס התייעצות דמה ביטחונית ואז להורות לצה"ל לתקוף כמה דיונות חול (של חמאס!) אפשר גם בשלט רחוק…"

Leave a Reply

Name *
Email *
Website