סגירתם של שני הוסטלים לנערות נדחתה מחודש מרץ לסוף שנת הלימודים

ההוסטלים בית סנונית ומעונית של עמותת מלכישוע, שהיו אמורים להסגר בסוף מרץ ישארו פתוחים עד סוף יולי, כך הוחלט במשרד הרווחה בשבוע שעבר. לפני למעלה מחודש פרסם משרד הרווחה כי בכוונתו לסגור את ההוסטלים בסוף מרץ. ההחלטה גררה מחאה של בוגרות ועובדי ההוסטלים על כך שהם יסגרו באמצע שנת הלימודים. משרד הרווחה חזר בו מההחלטה באמצע השנה אך לא מההחלטה לסגור את ההוסטלים בסוף השנה. בנוסף, כחלק מההחלטה לא יופנו בחודשים שנשארו עד יולי בנות להוסטלים.

בית סנונית הוא מסגרת ייחודית לנערות בסיכון: ההוסטל נמצא בתוך קיבוץ, והקהילה היא חלק בלתי נפרד מהתהליך הטיפולי והחינוכי. ישנם מקרים רבים של משפחות מאמצות מהקיבוץ, שהנערות מוצאות אצלן מקום, והן יכולות להמשיך לגור בקיבוץ במהלך שירותן הצבאי.

בסוף שנת הלימודים תיפסק הפעילות בשלושה הוסטלים נוספים בירושלים, בבית אריאל, אורנים, ובית הצברית. משרד הרווחה טוען שההוסטלים לא נסגרים, אלא נכנסים לתקופת שיפוצים אך המשרד לא הודיע כמה זמן יארכו השיפוצים, וכרגע לא פורסם מכרז חדש להפעלתם.

ביום שישי הקרוב תיערך בצומת עזריאלי בתל אביב הפגנה גדולה של כל חמשת ההוסטלים שמשרד הרווחה מפסיק את פעילותם. ההפגנה תיערך בהשתתפות בוגרות ההוסטלים, עובדים ואיגוד העובדים הסוציאליים.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website