סגנית השר, מיכל וולדיגר: הושגה מסגרת תקציבית עבור מדריכי השיקום

הפגנת מדריכי שיקום בתל אביב (צילום: עמית גולדברג, איגוד מדריכי השיקום)

סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר (הציונות הדתית) בישרה במכתב ששלחה היום (שלישי) לאיגוד מדריכות ומדריכי השיקום, כי ניתנה מסגרת תקציבית הנועדה לתת מענה לקשיי המדריכים במסגרות השיקום השונות, זאת במענה על בקשתם לפגישה איתה ולעיסוק במצוקותיהם.

"ברצוני להביע את הערכתי הרבה, אודות מסירות הנפש בעבודת הקודש מול מתמודדי הנפש. אתם הקו הראשון במערכה, תפקידכם משמעותי וקריטי לשיפור מצבם של הדיירים במסגרות השיקום השונות", כתבה וולדיגר. "נפגשנו זה מכבר בכנסת ה-24 ,כידוע לכם פעלתי רבות לקידום הנושא באמצעות הכלים הפרלמנטרים שהיו ברשותי בזמנו. בתפקידי הנוכחי, כסגנית שר האוצר, הנושא עלה על סדר היום במסגרת ישיבות העבודה".

"אני שמחה לבשר כי בדיוני התקציב ניתנה מסגרת תקציבית אשר נועדה לתת מענה לקשיי המדריכים במסגרות השיקום השונות", המשיכה וולדיגר והבטיחה כי תעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות בנושא התקציב. "בעת הזו, משרדי הממשלה דנים בגיבוש מתווה ליישום התקציב ובניית תכנית פעולה. כולי תקווה כי אכן נצליח להביא מטרות אלו ליישום בהקדם האפשרי לרווחתכם ולרווחת מתמודדי הנפש".

במכתבם של אנשי איגוד מדריכות ומדריכי השיקום, שנשלח את סגנית השר לפני כחודש, ביקשו אנשי האיגוד לתאם פגישה דיון בהכשרות מקצועיות, בתנאי העסקתם ובמעמדם, וקבלו על שכר שלא מאפשר קיום ראוי, היעדר תנאים סוציאליים והיעדר הכשרות מקצועיות.

"מדובר בהישג גדול לאיגוד מדריכי השיקום, שנאבק לקדם את השכר והתנאים של המדריכים", נמסר מהאיגוד. "ההצהרה הזו, בכתב, הוא מהלך עבורו נאבקנו רבות. נמשיך לעמול כאיגוד על מנת להשיג את כל מטרותינו, ונמשיך להיאבק על חלקנו בקבלת ההחלטות למען שיפור מעמד המקצוע שלנו ולמען רווחת מקבלי השירות וכלל מדריכי השיקום. אנו מודים לחברת הכנסת מיכל וולדינגר על כל פועלה למען כלל מדריכי השיקום ובטוחים שכך תפעל בהמשך הדרך".

דבר היום
כל בוקר אצלך במייל

הרשמה

על ידי התחברות אני מאשר/ת את תנאי השימוש באתר

תגיות:

Leave a Reply

Name *
Email *
Website