סוהרים וקצינים בשב”ס נעצרו בחשד לקבלת שוחד

שני בני אדם נעצרו ועוד שלושה עוכבו הבוקר (שני) לחקירה באזהרה במסגרת חקירת פרשת שחיתות בשירות בתי הסוהר כנגד מספר קצינים וסוהרים בשב"ס. החקירה, המתנהלת ביחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס) בלהב 433, הפכה לגלויה, בסיום תקופה במהלכה התבצעה פעילות חקירה סמויה.

חמשת העצורים חשודים במעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, ועבירות נוספות. החשודים בפרשה הינם עובדי ציבור, קצינים וסוהרים המשרתים בשירות בתי הסוהר. החקירה המשטרתית מתנהלת בשיתוף שב"ס, וזאת בעקבות מידע שהועבר ממודיעין שב"ס, והצביע על חשד לכאורה לביצוע העבירות.

החשד כרגע הינו כי אחד החשודים פעל במסגרת תפקידו, לקבל לידיו טובות הנאה שוות כסף על מנת לקדם תועלתם האישית של אסירים וזאת בניגוד לחוק.

משטרת ישראל מסרה כי היא "תמשיך לחשוף ולחקור תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובמנהל התקין".

משירות בתי הסוהר נמסר כי "בהמשך להודעת משטרת ישראל בדבר חקירה ומעצר אנשי שב"ס, שירות בתי הסוהר פועל בתוך בתי הסוהר ומבצע פעילות מתמשכת לשמירה על תקינות וטוהר המידות של המשרתים בארגון. החקירה המדוברת מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל ומתבססת על מידע שהגיע ממודיעין שב"ס וכך יימשך".

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website