סוריה: בלמנו ניסיון תקיפה ישראלי בדרום המדינה

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה היום (ראשון) כי כוחות סורים בלמו מתקפה ישראלית בדרום המדינה. לפי הדיווח של הסוכנות הממלכתית, התקיפה הישראלית לעבר כביש מהיר בדרום המדינה סוכלה בהצלחה מלאה על ידי מערכות הגנה אוויריות.

בישיבת הממשלה לפני שבוע אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן חריג כי צה"ל תקף בסוף השבוע הקודם בסוריה. "צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה", אמר נתניהו, "רק ב-36 השעות האחרונות חיל האוויר תקף מחסנים של איראן עם נשק איראני בשדה התעופה הבינלאומי בדמשק. צבר התקיפות האחרונות מוכיח שאנו נחושים יותר מתמיד לפעול נגד איראן בסוריה".

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה בשישי לפני יותר משבוע כי מערכות ההגנה האווירית המוצבות בסמוך לבירה, הופעלו כדי להגן על שדה התעופה לאחר ששוגרו לעברו מספר טילים בידי מטוסי קרב ישראליים בסמוך לשעה 23:00. לפי הדיווח, מרבית הטילים ששוגרו יורטו על-ידי מערכות ההגנה האוויריות ורק מחסן אחד נפגע בהתקפה.

לפני שבועיים דווח כי הכוחות האמריקניים החלו בנסיגה מסוריה, זאת על רקע ביקורת במערכת הביטחון האמריקנית כנגד הנשיא טראמפ על כי היציאה האמריקנית תיצור וואקום שיגביר את החדירה האיראנית ודבריו של מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפיאו, כי ארה"ב תמשיך לפעול בסוריה ככל שיידרש.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website