סיוע לעסקים העובדים ב”שוטף”: תתאפשר הצגת אבדן הכנסה עד יוני, על עסקאות שבוצעו במרץ

שר האוצר ישראל כ"ץ צפוי להביא היום לאישור הממשלה תיקון למתווה הסיוע לעסקים, שאמור להקל עצמאים ועסקים קטנים לקבל את הפעימה השלישית של הסיוע. עד כה, כ-73 אלף עצמאיים ועסקים קטנים קיבלו את הפעימה השלישית של הסיוע, והתיקון זה צפוי לאפשר מענה לעוד כ-100 אלף עסקים, כך לפי משרד האוצר.

עיקר התיקון נוגע לעסקים שעובדים בשיטת "שוטף פלוס", והכנסותיהם מתבטאות מספר חודשים לאחר שנעשו העסקאות בפועל. עד כה נבחנה הפגיעה בהכנסתם של עסקים בחודשים מרץ-אפריל, כדי לחשב את היקף הסיוע לו הם זכאים. על פי התיקון, בעלי עסקים יוכלו לבחור להביא לידי ביטוי את הירידה בהכנסותיהם במהלך החודשים מרץ-יוני, כדי להכניס לחישוב את הפגיעה הכלכלית שנעשתה בפועל בחודש מרץ, ומתבטאת בהכנסות בחודשים שלאחר מכן.

על פי התיקון המוצע, שינוי תקופת הבחינה יתאפשר עד שבועיים מיום אישור הבקשה, וסכום המענק לא ירד מתחת ל-3,025 שקלים. בנוסף, קובע התיקון כי גם העוסקים בענף היהלומים והאבנים היקרות יהיו זכאים לקבלת מענק. תקרת המענק בענף זה תהיה נמוכה יותר, בשל ההוצאות הנמוכות בתחום.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

התיקון יעניק לרשות המיסים את האפשרות להקטין את גודל המענק אם להערכתו מדובר בסיוע גבוה מהפגיעה בפועל בעקבות משבר הקורונה.

" אני ער לבעיות הכלכליות הקשות שחווים אזרחי המדינה בעקבות המשבר ואמשיך לפעול בעוצמה בכדי להביא את הסיוע הנכון והאחראי ביותר בעת הזו, במטרה לסייע לאזרחי המדינה, לחזק את כלכלת ישראל ולהוביל את המשק לצמיחה", אמר השר כ"ץ.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website