“סכנה לחיי אדם”: הסתדרות המורים דורשת לסגור את גני הילדים ובתי הספר בחינוך המיוחד

יו"ר הסתדרות המורים, יפה בן דוד, דורשת מראש הממשלה בנימין נתניהו להשבית את הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר של החינוך המיוחד, לצד סגירת בתי הספר היסודיים והתיכונים מחשש להתפשטות נגיף הקורונה. במכתב שהועבר לראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול (שישי) כתבה בן דוד כי עובדי ההוראה בגנים ובחינוך המיוחד "זכאים לאותה הגנה כמו יתר עובדי ההוראה במערכת החינוך". לדבריה, "כל פתרון אחר עלול לסכן חיי אדם". היא הודיעה כי הסתדרות המורים תיאבק בהחלטה בכל האמצעים העומדים לרשותה.

בין הסכנות הייחודיות לגננות ועובדי החינוך המיוחד שציינה בן דוד ניתן למצוא את חור היכולת של הגננות לשמור על מרחק מינימלי של 1- 2 מטר מהילדים ובין הילדים, כפי שדורשות הנחיות משרד הבריאות למניעת הידבקות, הימצאותם של ילדים קטנים בצמוד למבוגרים שנמצאים בבידוד ביתי ועל כן סיכוי חשיפתם להידבקות גדול יותר. גם תלמידי החינוך המיוחד זקוקים לטיפול צמוד יותר, גם במקרה של בידוד ומגע פיזי לשם טיפול.

בן דוד קראה למדינה למצוא פתרונות חלופיים שיהוו תחליף אחראי לילדים ולמורים, תוך נקיטת כל האמצעים הדרושים כדי להגן על המורים ועל הילדים.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

ביום חמישי האחרון, בעקבות הודעת ראש הממשלה בנימין נתניהו על השבתת מערכת החינוך רק מכיתות א’ ומעלה והחרגת החינוך הקדם יסודי, הפנימיות והמוסדות החינוכיים לנוער בסיכון, פנו מספר ארגונים לממשלה בדרישה להרחיב את השבתת המערכת לכלל מערכת החינוך. בין היתר, ציינו נשות חינוך רבות בחינוך היסודי שבמצב של מגיפה, סביבת העבודה הייחודית מהווה סיכון מיידי לבריאות הגננות שאין באפשרותן את היכולת או הכלים למנוע את ההדבקה וזאת בנוסף לעובדות בגילאים מבוגרים, עם מחלות רקע כגון מחלות לב, סוכרת, אסתמה ועובדות בהריון שחשופות לסכנה גבוהה יותר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website