סכסוך עבודה בבורסה: “המנכ”ל לוקח לעצמו בונוסים ומעכב את אלו של העובדים”

ועד עובדי הבורסה בתל אביב הכריז אתמול (חמישי) על סכסוך עבודה על רקע היעדר הסכמות מול ההנהלה בעניין הבונוס לעובדים לשנת 2017, בהתאם להסכם הקיבוצי.

לדברי הוועד, ההסכמה על גובה הבונוס אמורה הייתה להיסגר עד תחילת חודש אפריל 2018, אך ההנהלה גוררת רגליים בשל רצונה להסלים את יחסי העבודה בבורסה. ההסכם הקיבוצי שנחתם לפני שנה, מציין במפורש כי במידה ובתוך שנה לא יגיעו הצדדים להסכמה, יוכל הוועד להכריז על סכסוך עבודה ואף לשבות.

בוועד העובדים טוענים עוד כי לעומת העובדים, מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב, קיבל בונוסים מפליגים. לדבריהם, בשנת 2017 קיבל איתי בן זאב כשלוש משכורות בונוס וב-2018 כחמש משכורות המסתכמות בכ-780 אלף שקלים, וזאת בנוסף לעלייה בשכר של כ-60 אלף שקלים בשתי פעימות (אחת השנה והשניה בהמשך).

"לא ייתכן שהמנכ"ל לוקח לעצמו בונוסים מפליגים ואילו העובדים אינם מקבלים כלום. כל זאת תוך ניסיון נפסד שלו לעכב עד כמה שניתן את מתן הבונוסים", מסר ועד העובדים. מזה זמן רב אנחנו מעכבים את הסכסוך מתוך רצון להגיע להסכמה אבל המנכ"ל בשלו. העובדים אינם צריכים להמתין עוד".

זהו הסכסוך השני הקיים בבורסה לאחר שבית הדין לעבודה לא נענה לפניות ההנהלה לבטל את הסכסוך הראשון, שהוכרז לפני מספר חודשים בעקבות צעדים חד-צדדים של ההנהלה בכל הנוגע לשינוי הארגוני בבורסה.

מהבורסה לא התקבלה תגובה.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website