סכסוך עבודה ב-ECI: “ההנהלה סחרה בעובדיה כאילו היו תפוחי אדמה”

ההסתדרות אישרה הכרזת סכסוך עבודה בחברת ההייטק ECI telecom על רקע כוונת ההנהלה למכור את מעבדות Qualitech שבבעלותה, ללא התייעצות עם ועד העובדים וללא קיום דיון על עתידם וביטחונם התעסוקתי של עובדי המעבדה.

יו״ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, יקי חלוצי, הודיע היום (ראשון) בצהריים להנהלת החברה על סכסוך העבודה. יו"ר ועד עובדי ECI, אופיר לוי, אמר כי הנהלת ECI  שוב עושה מהלכים על גבם של העובדים ומעל הראש של ועד העובדים. "בחודשים האחרונים חתרה ההנהלה למכירה של אחת היחידות לחברה חיצונית וסחרה בעובדיה כאילו היו תפוחי אדמה. מאז קנייתה של ECI על-ידי ‘ריבון’, החברה רק סופגת גזירות. זהו סכסוך העבודה החמישי בחצי השנה האחרונה ונראה שעדיין ההנהלה לא שמה לנגד עיניה את טובת העובדים. הנהלת החברה מחפשת כסף קל שבסופו של תהליך עובר תמיד דרך פגיעה בעובדים ובמשפחותיהם".

חברת ECI התמזגה עם חברת ריבון האמריקאית במהלך השנה האחרונה. בשבועות האחרונים התגלה לוועד העובדים כי מתקיימים מגעים בין חברת ריבון לבין "חרמון מעבדות", במסגרתם מתוכננת האחרונה לרכוש את מעבדת Qualitech. לטענת ההסתדרות, המגעים התנהלו במחשכים, מאחורי גבו של ועד העובדים וללא כל דיון על עתידם וביטחונם התעסוקתי של עובדי המעבדה.
דבר העובדים בארץ ישראל
כל בוקר אצלך במייל

אישור ההצטרפות מהווה הסכמה לתנאי השימוש באתר

מאז רכישת ECI על ידי ריבון התנהלו לא פחות מארבעה תהליכי מו"מ ואף נחתמו ארבעה הסכמים קיבוציים המסדירים נושאים שונים, כגון: השלכות המיזוג על העובדים, הפחתות שכר עקב משבר הקורונה, פיטורי צמצום ועוד. על אף קיומם של דיונים ממושכים אלה בין הצדדים, נושא מכירת המעבדה לא הובא אף לא פעם אחת לידיעת הוועד. לכן, מתוך רצון למנוע את הפגיעה בעובדים ולהבטיח את ביטחונם התעסוקתי של עובדי המעבדה, הכריזו ההסתדרות וועד עובדי ECI על סכסוך עבודה נוסף.

ECI  היא חברת היי-טק העוסקת בתחום התקשורת והרשתות ומועסקים בה כ-750 עובדים. מרכזה של החברה נמצא בפתח תקווה ומרכז פיתוח נוסף פועל בבאר שבע.

מחברת ECI טרם נמסרה תגובה.​

Leave a Reply

Name *
Email *
Website