סרטון של הליכוד נגד בני גנץ צולם על רקע בית קברות צבאי תחת המסר: שמאל זה מסוכן

הליכוד העלה הערב סרטון תעמולה שעורר תגובות קשות והוסר בתוך זמן קצר. בסרטון מופיע איש מערך ההסברה של הליכוד, אבישי עברי, כשהוא מקריא טקסטים נגד "כחול לבן" על רקע תמונת בית קברות צבאי וצילומים קשים מזירות פיגועים. על רקע בית הקברות אומר עברי כי "גנץ הוא שמאל, ושמאל זה מסוכן", ועל רקע תמונות הפיגועים הוא אומר: "עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים. זאת המשמעות של שלטון השמאל".

זמן קצר לאחר עליית הסרטון לעמוד הליכוד בפייסבוק, והתגובות הקשות שעורר, נמסר מהליכוד: "ראש הממשלה נתניהו דווח על המקרה והנחה מייד למחוק את השידור הערב של הליכוד טי.וי, לתחקר את האירוע שאותו הגדיר כתקלה מצערת ולנקוט צעדים כדי שהדבר לא יחזור על עצמו".

מכחול לבן נמסר בתגובה: "חיילי צהל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול, לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. נתניהו, לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. תתבייש נתניהו".

מרצ מסרה בתגובה: "לנתניהו ולימין כבר אין גבולות. מי שהצניח את הכהניסטים לכנסת, עכשיו גם מעז לשחרר לאוויר סרטון מחלחל בכיכובו של האיש שרק השבוע הצדיק את הרוצח גולדשטיין".

יו"ר סיעת העבודה בכנסת איציק שמולי אמר: "אין לכם בושה? זה פשוט מחליא. אחרי שאסרו על נתניהו להשתמש כתפאורה בחיילים חיים, החליטו בליכוד לרקוד על דמם של חיילים מתים עבור עוד שנים וחצי קולות. ממש להקיא עליכם. איבדתם את זה לגמרי.כאזרח אני פשוט מתבייש בכם".

גם בבחירות 2015 הפיק הליכוד סרטון שעורר זעם והוסר. בסרטון הוצגו שחקנים המשתתפים בקבוצת תמיכה: עובד נמל, עובדת גביה ברשות השידור, טייקון סלולר ופעיל חמאס, שכולם מתלוננים שנפגעו מצעדי הממשלה ואומרים: "אני פה בגלל ביבי". בסיום הסרטון הופיע בנימין נתניהו כדי להדגיש את המסר.

Leave a Reply

Name *
Email *
Website