עברו חמש שנים מהשחרור ונשארה לכם יתרת פיקדון? מעכשיו, היא תכנס ישירות לחשבון

משוחררים מהצבא מעל חמש שנים ולא ניצלתם את מלוא הפיקדון האישי? חדשות טובות: האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון הודיעו היום כי מעכשיו היתרה תגיע ישירות לחשבון הבנק ששימש אותך עד יום השחרור.

על פי תיקון החוק שנכנס לתוקפו בינואר 2019, חיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי-אזרחי, שהשלימו חמש שנים ממועד סיום שירותם ולא מימשו את מלוא כספי הפיקדון למטרות הקבועות בחוק, יקבלו את יתרת הכספים ישירות לחשבון הבנק, שבאמצעותו קיבלו את מענק השחרור. השירות החדש בא להחליף את הצורך של חיילים משוחררים ללכת לסניפי בנק לאומי או בנק הפועלים (המורשים לכך), כדי למשוך את יתרת הפיקדון שנותרה להם לאחר חמש שנים  מיום השחרור.

קרדיט: הקרן והאגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון

במהלך החודשים הקרובים חיילים משוחררים שסיימו שירותם בין ה-12.7.2010 ל-31.12.2013 ועדיין נותרה להם יתרת כספים בפיקדונם האישי, יזוכו בהדרגה לחשבונות הבנק כפי שמעודכנים בצה"ל. לפירוט והסברים נוספים אודות המהלך ואופן קבלת יתרת הפיקדון בדרך חלופית ניתן להיכנס לאתר האגף והקרן לחיילים משוחררים.

חמדה מרק, סמנכ"ל וראש האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון אמרה כי "מדובר בשירות חדשני, שיקל ויסייע למשוחררים בחיי האזרחות". דבורה חסיד, יו"ר הקרן לקליטת חיילים משוחררים במשרד הביטחון הוסיפה כי "זהו שירות המעיד על השקעה מתמדת בשיפור השירות שלנו לחייל המשוחרר. נמשיך לפעול ככל הניתן על מנת לוודא כי החיילים המשוחררים ממצים את זכויותיהם הקבועות בחוק".

 

השאלות החשובות, והתשובות המלאות

השתחררתי לפני יותר מ-5 שנים ואני לא יודע מה היתרה של הפיקדון האישי שלי, איך אני בודק?

לבדיקת יתרת הפיקדון האישי ניתן להיכנס ל"איזור האישי" באתר האינטרנט של האגף והקרן לחיילים משוחררים.

האם אני צריך לעשות משהו כדי לקבל את הכסף או שהוא יתקבל באופן אוטומטי?

אם לא שינית את חשבון הבנק ששימש אותך עד לסיום שירותך, אינך צריך לעשות
דבר – הכסף יועבר ישירות לחשבון. אם חשבון הבנק שונה, יש לגשת למשוך את היתרה בבנק לאומי או בבנק פועלים.

איך אני יודע שהכסף הגיע לחשבון הבנק שלי?

על מנת לוודא שהכסף הופקד, היכנס לחשבון הבנק שלך 7 ימי עסקים לאחר שקיבלת את המיסרון המודיע לך על ביצוע העברת הכספים ובדוק את היתרה.

שיניתי את חשבון הבנק במהלך החמש שנים האחרונות, מה עלי לעשות כדי לקבל את היתרה לחשבון הבנק החדש שלי?

עליך לגשת לאחד מסניפי בנק לאומי או הפועלים, להזדהות באמצעות ת"ז וכן תעודת שחרור/דרכון/רישיון נהיגה, ולמלא את טופס הבקשה למשיכת כספי פיקדון שיינתן לך בבנק. לאחר מכן תקבל המחאה שאותה תוכל להפקיד בחשבונך החדש.

השתחררתי ביולי 2014. האם גם אני אקבל בתום חמש שנים לאחר השחרור את כספי הפיקדון ומתי?

אם חשבונך פעיל, כספי הפיקדון יועברו אליך תוך 60 ימים מסיום חמש השנים.​

 

Leave a Reply

Name *
Email *
Website